Te dobesohemi me majdanoz, limon dhe molle jeshile

0 0

Majdanozi është një bimë shumë efektive për të ulur peshën. Por, kujdes! Kjo pije nuk duhet të përdoret nga gratë që kanë tension të ulët, si edhe nga ato qe ushqejne femijen me gji.
Çfarë duhet për të përgatitur këtë pije?
Një tufë majdanoz
Një kokërr limon
Një mollë jeshile
200 ml ujë
Si ta përgatisim?
Shtrydhni lëngun e limonit dhe e shtoni në blendër bashkë me majdanozin, mollën dhe ujin. Pasi i keni grirë e përzieni për disa sekonda lëngun me anën e një lugë. Këtë lëng e konsumoni për 6 ditë, dhe më pas bëni 10 ditë pushim. Më pas e rinisni përsëri pirjen e këtij lëngu.

Lexoni edhe: Rregullat qe duhet te ndiqni per te humbur peshe gjate shtatzanise


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Për ty mike që je...

E di… Ndiej padrejtësi tani që po shkruaj për ty. Ndihem fajtore sepse jam një nga gratë me fat. Çdo fjalë që shkruaj më thumbon... Sepse e di. E di...

Rreziqet dhe përfitimet e shtatzanisë...

Në vendin tonë, gjithnjë e më shumë gra vendosin të kenë një fëmijë në moshën 40-vjeçare. Disa vendosin të presin deri në këtë moshë për të pasur një fëmijë, disa...

9 mënyra si t’i tregoj...

Të zbulosh se je shtatzënë është një nga momentet më të rëndësishme të jetës. Është lajmi më i madh i jetës suaj, lajmi që mezi prisni t'i ndani me partnerin...

Shkon në spital me temperaturë...

Mëngjësi i sotëm ka ardhur me një lajm të trishtë për një familje në Elbasan dhe tronditës për gjithë qytetarët. Një vogëlushe 3-vjeçare ka ndërruar jetë në spitalin rajonal të...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X