Këshilla për të rigjetur gëzimin e festave këtë vit të vështirë

0 0

Ndihem shumë e lodhur. Si mund t’i bëj pushimet të veçanta këtë vit kur është kaq shumë të vështira?

Nënë e dashur. Ky nuk është viti për t’u shqetësuar që t’i bëni pushimet “magjike”.

Sigurisht, për disa nëna, ky mund të jetë ai vit. Kemi dëgjuar shumë nëna që duan t’i bëjnë pushimet jashtëzakonisht magjike për fëmijët e tyre për të kompensuar shumë sakrifica dhe humbje të vitit 2020, dhe e kuptojmë. Për për ato nëna  që e kanë të vështirë të rigjejnë gëzimin e fstave, kemi disa këshillam, për të rikonceptuar festën e Krishtlindjeve:

Përfitoni nga gjithçka që është falas!

Muzika e festave, filmat, zbukurimet, dritat, atomsfera, gëzimi i njerëzve në rrugë. Rret e qark jush ka magji, e vetmja që është duhet të bëni është ta lejoni të hyjë edhe brenda jush.

Përqafoni Krishtlindjet pa bërë asgjë

Familja jonë nuk po vendos një pemë Krishtlindjesh këtë vit. Madje, kemi ulur dhe numrin e dhuratave që do të bëjmë. Jemi përqëndruar vetëm në kohën që po kalojmë bashkë si familja dhe ndjesia është e mrekullueshme. Kështu duhet të jenë në të vërtetë Krishtlindjet!

Mishëroni frymën e sezonit

Vitin e kaluar, para Covidit, unë dhe fëmijët e mi filluam një traditë të re, të quajtur “Dita e Elfit”, ku e kaluam tërë ditën më 23 Dhjetor duke bërë veprime të rastësishme mirësie për të tjerët. Ndër aktivitetet tona: Ne kemi paguar mëngjeset, kemi shpërndarë lule dhe biskota tej fqinjët tanë dhe kemi paguar hapësirën ​​e lojës për një familje tjetër, gjithçkaa gjatë vozitjes nëpër qytet të veshur me veshë Elfi dhe me muzikë Krishtlindjesh. Ishte një nga ditët e mia më të bukura me fëmijët e mi – dhe nisja e një tradite të re festash. Gjithçkaa që duhet të bënim ishte të dilnim e të gjenim mënyra për të dhënë, në vend që të merrnim.

Nëse keni mundësi, llastojeni veten

Nënat kanë kaluar shumë gjatë këtij viti. Pra, mendojmë se ka kuptim ta vendosësh edhe veten në listën e bukur. Nëse keni mundësi, gjeni mënyra për të gjetur kohë për veten tuaj, ose bëjini një dhuratë vetes, që ju ndihmon të zhyteni në të mirat e sezonit.

Lexo edhe: Festat e fundvitit, si te zgjedhim dhuraten ideale per femijen?

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Çfarë është acidi hialuronik? Cilët...

Nëse i kushtoni vëmendje përbërësve të përdorur në produktet tuaja të kujdesit të lëkurës, ka të ngjarë të keni hasur diçka të quajtur acid hialuronik për lëkurën. Megjithëse emri e...

Ulet numri i lindjeve dhe...

Për vitin 2020 në Shqipëri, bonusi i bebeve u shpërnda për 36,188 lindje apo rreth 4,5% më pak se një vit më parë. Sipas shifrave të Ministrisë të Shëndetësisë në...

Bashkëshorti kthehet nga ushtria, surprizon...

Si bashkëshortja e një ushtari, Cydney Cooper është mësuar t'i bëjë gjërat vetëm. Por kur ajo solli në jetë vajzat e saj binjake para kohe, e ndjeu më shumë se...

Bukuria fillon me lëkurë të...

Slogani i Neutrogena është shumë i thjeshtë: Ne nuk jemi kundër plakjes, por jemi kundër rrudhave. Ne jemi për promovimin e bukurisë së plakjes me një lëkurë të shëndetshme, të...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X