loading

Harrojini tamponat, shpiken rrobat e banjos që ju ju japin zgjidhje për periodat në plazh

Nuk ka asgjë më të mire gjatë verës se sa një zhytje e shpejtë në një pishinë.
0 0

Dhe nuk ka asgjë më të keqe se sa të të vijnë periodat pikërisht pak para se të shkosh me pushime.

Por një firmë me rroba banje ka  lançuar një kostum plazhi që do ju japë zgjidhje.

Modibodi Sëim ka hedhur në treg një bikini dhe një kostum të zi, për të cilat pretendon se ju mbrojnë 100 për qind nga rrjedhja e periodave pasi thith të gjitha lëngjet nga trupi dhe I bllokon ato në shtresën e bvrendshme.

Duke folur për Huff Post Australia, Kristy Chong, themeluese e Modibodi, tha: “Duke hedhur në treg linja bikinish në modë,  klientët tanë filluan të na kërkojnë një zgjidhje për ditët kur vajzat nuk do të notonin dot nga frika se mund të kishin perioda”.

Ajo shtoi: “Kështu që ne bëmë disa studime tek gratë dhe u bë shumë e qartë se industria e rrobave të banjës i mungonte inovacioni dhe nuk kishte marka të tjera rroba banje në treg që mund të siguronin mbrojtje moderne”.

Sidoqoftë, kjo veshje nuk është e lirë pasi bikini kushton 72,50 paund ndërsa kostumi plotë rreth 100 paund.

Sidoqoftë, kompania ofron një provë 30 ditore falas, kështu që ju mund të merrni një rimbursim të plotë nëse nuk jeni 100 përqind  e kënaqur.

Mijëra gra janë në listën e pritjes për të marrë bikinit e tyre.

Lexo edhe: Qimet në zonën intime dhe rreziku i infeksioneve

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

5 Përfitimet e një maske...

Përfitimet e çajit jeshil variojnë nga rritja e funksionit të trurit deri në nxitjen e humbjes së peshës. Por çaji jeshil nuk ka vetëm veti që përmirësojnë mendjen dhe trupin....

Yoga për fytyrën mund t’ju...

Tani, dermatologët thonë se një regjim i ushtrimeve të fytyrës mund të ketë përfitime të ngjashme që nga pjesa e qafës dhe sipër. Gratë që ndoqën një rutinë 30-minutëshe me ...

Thonj me xhel në verë,...

A jeni të sigurta se thonjtë tuaj nuk vuajnë kur bëni manikyr dhe pedikyr? Sipas dermatologëve, është e natyrshme që ato të dobësojnë strukturën e thonjve, duke predispozuar për një...

10 trendet që nuk do...

Nuk është keq të ndiqni trendet, por kur ato ndryshojnë shumë shpejt mund të përfundoni me një grumbull rrobash  ose produkte kozmetike që nuk përdoren më. Në mënyrë që të...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X