Çdo trup është i bukur me rroba banjo/ VIDEO

Çdo grua duket shume bukur me trupin e saj, pavaresisht formave apo permasave. Ky eshte mesazhi i dy mikeshave me ane te kesaj videoje.
0 0

Çdo grua, pa marrë parasysh madhësinë e trupit apo formën e saj, duket e mahnitshme me bikini dhe influencueset Ashley Torres dhe Kristina Zias e dëshmojnë këtë.

Gjatë fundjavës, Zias dhe Torres, ndanë në faqet e tyre të instagramit një klip të shkurtër ku ekspozojnë rrobat e plazhit.

“E dini se çfarë do të shkatërrojë ditën tuaj të plazhit? Krahasimi i vetes me të tjerët”, shkroi Zias në mbishkrimin e videos. “Ashley ka një kostum me masë XS dhe unë kam një XL. Kam qenë e pasigurt në plazh duke krahasuar veten me mikeshat që ishin më të holla se unë, por kam kuptuar se çdo trup është ndërtuar ndryshe dhe kjo është në rregull! Unë shpresoj t’ju kujtohet se besimi është gjithmonë aksesi më i mirë dhe se madhësia nuk është gjë tjetër veçse një numër!!”

Torres tregon për se dyshja bashkëpunoi në këtë postim për të hedhur poshtë idenë se vetëm disa gra me një lloj të caktuar trupit mund të duken mirë në plazh.

“Ne e kuptojmë se ndjekësit tanë nuk mund të jenë domosdoshmërisht masa jonë dhe menduam se do të ishte mirë të shfaqnim së bashku stilet, kështu që të gjithë të mund të shohin se si duken në forma të ndryshme të trupit”, thotë Torres. “Qëllimi i vërtetë ishte të tregojmë se bikinit vijnë në të gjitha format dhe madhësitë. Dhe në fund të ditës, besimi është aksesi ynë më i mirë”.

Zias shton se gjithashtu shpreson se videoja do t’i inkurajojë gratë e tjera që të ndjehen të sigurta në trupat e tyre në plazh. “E di që shumë gra të mbushura janë të pasigurta me rroba banje, sidomos rreth mikeshave që janë më të holla se ato, unë isha njëra prej këtyre grave”.

Lexo edhe: Cilat janë format standarte të trupit, a ndryshojnë ato dhe çfarë mund të bëjmë për t’i ndryshuar?


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Zënkat mes fëmijëve, ta mësojmë...

Zënkat mes fëmijëve janë normale e të pranueshme, edhe nëse mund të kalojnë në ndonjë shuplakë apo tërheqje flokësh. Megjithatë, situata fillon të bëhet shqetësuese, kur një fëmijë duke shfaqur...

Britani, fëmijët lejohen të luajnë...

Fëmijët e moshës fillore në Britani po humbin lirinë për të luajtur në mënyrë të pavarur dhe zakonisht nuk lejohen të luajnë jashtë pa mbikqyrje deri në dy vjet më...

Çfarë është hipersksualizmi i fëmijëve...

Kur vjen fjala tek seksualiteti dhe edukimi seksual i fëmijëve, shumë prindër apo kujdestarë stepen t'u japin infromacionin e duhur atyre. Por, nga ana tjetër në mënyrë të pavetëdisjhme apo...

Coronavirusi në sytë e fëmijëve,...

CORONAVIRUSI NË SYTË E FËMIJËVE  -Përrallëza jonë- (E përshtatshme për moshën 2-6 vjeç, të cilët bëjnë pothuajse gjithë ditën pyetje, për t’u njohur me këtë “personazh” të ri në jetën...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X