E ofendojnë për mënyrën si po mëson të bijën, përgjigja e nënës

0 0

Jamie Otis një nënë e re me vogëlushen e saj dy vjeçare ndan shumë pjesë nga jeta e saj me ndjekësit në Instagram. Së fundmi ajo po poston lidhur me trajnimin që po i bën të bijës për të mësuar të shkojë në uturak për të kryer nevojat personale.

Ky është një nga mësimet më të vështira që prindërit mund t’u japin fëmijëve dhe kërkon shumë kohë dhe Otis e di mirë këtë. Ajo ka provuar shumë mënyra vetë si dhe ka pyetur nënat e tjera për këshillat e tyre më të mira.

Por në vend që të ofronte këshilla të dobishme, një nga ndjekëset e saj vendosi të kritikojë Otis për zgjedhjen e saj, kur e lë fëmijën të bëjë çfarë mundet, nëse nuk shkon dot vetë deri te uturaku.

“Seriozisht?”, shkruajti komentuesja. “E lejon të urinojë në gjithë shtëpinë? E ku është trajnimi këtu?”

Otis e ka shpërndarë këtë koment në story, në llogarinë e saj në Instagram së bashku me një përgjigje, ku i thotë nënës në fjalë të mos përdorë këtë gjuhë me nënat e tjera, pasi ajo e ka fëmijën e parë dhe nuk ka eksperiencë në këtë fushë e për rrjedhojë nuk është eksperte.

Otis është përpjekur ta mësojë fëmijën të shkojë në tualet që nga muaji prill, me një ndërprerje në mes, siç mund t’i ndodhë çdo nëne dhe tani ka rifilluar.

Lexo edhe: Kur të panjohurit kritikojnë publikisht fëmijëtPër të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Pse duhet të vaksinohen fëmijët...

Pandemia COVID-19 (koronavirus) e ka bërë të vështirë vazhdimin e mirëmbajtjes rutinore të shëndetit, pavarësisht nëse bëhet fjalë për një operacion jo shuëm të rrezikshëm, një vizitë urgjence apo edhe...

Rikthimi në shkolla e kopshte...

Rikthimi ose jo në shkolla në muajin shtator mbetet një vendim që do të merret nga ekspertët, megjithatë, nëse mësimi do të rifillojë notmalisht, pediatrit kanë disa këshilla. Federata Italiane...

Stresi nuk i dëmton fëmijët,...

Ndër prioritetet e prindërve, sigurisht është të garantojnë një fëmijëri të qetë për fëmijët e tyre, duke u kursyer atyre momente të vështira dhe raste të dhimbshme. Në fakt, sipas...

Fëmijët janë të vetëdijshëm se...

Kur shohim që fëmijët të luajnë, ne shpesh habitemi nga intensiteti dhe angazhimi i tyre. Fëmijët përjetojnë kënaqësi kur luajnë dhe krijojnë një botë imagjinare. Grupi PALS (Studiuesit e mësimit...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X