E kritikojnë përse mban fëmijët në krahë, ja përgjigja e këngëtarit

0 0

 

Mund të jetë e vështirë për çdo prind që të lejojë komentet që negative, rreth mënyrës se si ata i rrisin fëmijët e tyre, të bëhen drejtpërsëdrejti mbi ta. Pasi një përdoruese në Instagram u përpoq të turpërojë këngëtarin John Legend për mbajtjen e vajzës së tij 22-muajshe, ai i lejoi të gjithë armiqve të tij të dinë se sa indiferent është për komentet e tyre në mënyrën më të qetë të mundshme.

Komentuesja ka kritikuar këngëtarin përse e mban gjatë gjithë kohës në krahë fëmijën, me një mënyrë të shprehuri shumë të ashpër “Jemi lodhur duke ju parë që e mbani në krahë. Kështu ajo s’ka nevojë fare për këmbët”, duke iu referuar John Legend dhe bashkëshortes së tij, Chrissy Teigen.

Ndërkohë, kjo e fundit ka ndërhyrë në komente, duke mbrojtur të shoqin. “Je lodhur vërtet shumë nga kjo gjë? Je aq e mërzitur sa të bëhesh mbretëresha e mërzisë dhe trishtimit? Çfarë mund të bjmë për ty që të ndihesh më mirë ëngjëll i vogël?”- ka shkruar me ironi ajo.

Reagimi i saj nuk ka qenë i vetmi lidhur me këtë koment. Edhe John Legend në një intervistë tha se komenti në fjalë ishte qesharak dhe sesi njerëzit përpiqen të kritikojnë prindërit për mënyrën se si rrisin fëmijët e tyre.

Këshilla ime më e madhe është “Lërini prindërit të luajnë rolin e tyre si prindër dhe mos kritkoni atë që shikoni në rrjetet sociale”.

Lexo edhe:Ja cfare ndodh ndersa mbani femijen ne krahe

Sorry, there are no polls available at the moment.

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

A keni raste te familjarëve...

Nëse ti ose të afërmit e tu jeni prekur nga kanceri i trashëguar, mund të pyesni veten se si mund ta përdorni këto njohuri në të ardhmen dhe të jeni...

Lajm i trishtuar për aktoren...

Lajm i trishtuar për aktoren e mirënjohur të humorit në Shqipëri, e cila nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka ndarë me ndjekësit e saj këto emocione trishtimi: Të dy...

Për ty mike që je...

E di… Ndiej padrejtësi tani që po shkruaj për ty. Ndihem fajtore sepse jam një nga gratë me fat. Çdo fjalë që shkruaj më thumbon... Sepse e di. E di...

9 mënyra si t’i tregoj...

Të zbulosh se je shtatzënë është një nga momentet më të rëndësishme të jetës. Është lajmi më i madh i jetës suaj, lajmi që mezi prisni t'i ndani me partnerin...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X