Dyshohet se binjakët u helmuan nga qumështi pluhur, reagon AKU

0 0

Pas lajmit të tmerrshëm për një familje në Berat që humbi dy foshnje binjakë, ka reaguar vetë AKU.

Sipas rrëfimit të prindërve, ata i ushqenin fëmijët me qumësht pluhur të marrë nga një shoqatë e paverifikuar dhe dyshojnë se ky mund të jetë shkaku i helmimit.

Përmes një njoftimi zyrtar, AKU njofton se po analizojnë mostra të qumështit pluhur. Si dhe  do të bëhen analiza të ujit me të cilin është tretur qumështi.

Ende nuk ka një rezultat të ekspertizës për helmimin e foshnjave nga mjekësia ligjore.

Prindërit kanë treguar se i ushqyen fëmijët si çdo ditë tjetër, i lanë në dhomë për 20 minuta dhe i gjetën të pajetë.

Lexo edhe: Tragjedi në Berat, vdesin foshnjat binjake. Flet drejtoresha e spitalit


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

A keni raste te familjarëve...

Nëse ti ose të afërmit e tu jeni prekur nga kanceri i trashëguar, mund të pyesni veten se si mund ta përdorni këto njohuri në të ardhmen dhe të jeni...

Për ty mike që je...

E di… Ndiej padrejtësi tani që po shkruaj për ty. Ndihem fajtore sepse jam një nga gratë me fat. Çdo fjalë që shkruaj më thumbon... Sepse e di. E di...

9 mënyra si t’i tregoj...

Të zbulosh se je shtatzënë është një nga momentet më të rëndësishme të jetës. Është lajmi më i madh i jetës suaj, lajmi që mezi prisni t'i ndani me partnerin...

Shkon në spital me temperaturë...

Mëngjësi i sotëm ka ardhur me një lajm të trishtë për një familje në Elbasan dhe tronditës për gjithë qytetarët. Një vogëlushe 3-vjeçare ka ndërruar jetë në spitalin rajonal të...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X