X

Kryesore

Djali duke bërtitur me një fjalor të pistë/ VIDEO

 

Një babai i është dashur të përballet me një situatë sa qesharake aq edhe të turpshme për të kuptuar se fëmijët janë imituesit më të mirë të prindërve të tyre. Se fëmijët riprodhojnë gjithçka që dëgjojnë dhe nuk kanë filtra.

Kështu përgjegjësia u takon prindërve që të tregohen të kujdesshëm me fjalët që përdorin në sy të fëmijëve, pasi veshi dhe truri i tyre regjistron gjithçka.

Një video virale tregon sesi babai është i ulur në makinën e parkuar dhe i habitur dëgjon të birin 2-vjeçar që përdor një fjalë të pistë disa herë duke ndryshuar tonin e zërit.

Ai thotë se gjithmonë ëhtë përpjekur të jetë i përgjegjshëm përpara të birit, por mesa duket kjo fjalë mund t’i ketë shpëtuar në mënyrë të pavetëdijshme dhe i biri tashmë e ka fiksuar.

“Edhe nëse nuk e dija më parë, tani e kuptova se fëmijët mbajnë mend gjithçka që dëgjojnë nga prindërit”, – tha ai.

Comments

comments

Me shume ne: Edukimi, Nje guide e pergjithshme, slider
dhuna ne cerdhe, rrahin femijet, edukatoret, dhuna ndaj femijeve
Arrestohen dy edukatore, dhunuan dhe lanë në të ftohtë fëmijët

  Një rast tjetër i keqtrajtimit të fëmijëve është shënuar në një çerdhe fëmijësh. Këtë herë kanë përfunduar në pranga...

Close