loading

Djali duke bërtitur me një fjalor të pistë/ VIDEO

0 0

 

Një babai i është dashur të përballet me një situatë sa qesharake aq edhe të turpshme për të kuptuar se fëmijët janë imituesit më të mirë të prindërve të tyre. Se fëmijët riprodhojnë gjithçka që dëgjojnë dhe nuk kanë filtra.

Kështu përgjegjësia u takon prindërve që të tregohen të kujdesshëm me fjalët që përdorin në sy të fëmijëve, pasi veshi dhe truri i tyre regjistron gjithçka.

Një video virale tregon sesi babai është i ulur në makinën e parkuar dhe i habitur dëgjon të birin 2-vjeçar që përdor një fjalë të pistë disa herë duke ndryshuar tonin e zërit.

Ai thotë se gjithmonë ëhtë përpjekur të jetë i përgjegjshëm përpara të birit, por mesa duket kjo fjalë mund t’i ketë shpëtuar në mënyrë të pavetëdijshme dhe i biri tashmë e ka fiksuar.

“Edhe nëse nuk e dija më parë, tani e kuptova se fëmijët mbajnë mend gjithçka që dëgjojnë nga prindërit”, – tha ai.

Sorry, there are no polls available at the moment.

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Dëshironi të shmangni një emër...

Por kur bëhet fjalë për emrin e një personi, për të cilin prindërit vendosin për një vit dhe më pas fëmija do të jetojë me atë emër për dekadat e...

Doni që t’i rrisni flokët...

Pavarësisht nga pamja e tyre, ata gjithmonë duken të adhurueshëm. Sidoqoftë, si prind, ju mund të shqetësoheni për flokët e fëmijës pasi dëshironi që kur të rritet të ketë flokë...

Nëse fëmijët studiojnë muzikë përmirësojnë...

Hulumtimi Kanadez Studiuesit ekzaminuan të dhënat e shkollave të 112,000 studentëve nga të cilët rreth 13% kishin ndjekur të paktën një kurs muzikor, si piano, orkestër, grup xhazi, kor etj....

10 gjërat e zakonshme në...

Sigurisht që nënat kujdesen shumë gjatë blerjes së lodrave për t'u siguruar që ato nuk janë të rrezikshme për të vegjlit e tyre. Megjithatë, nganjëherë ne nënat nuk shohim përtej...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X