loading

Dërgon burrin në dyqan, ja pse dukej mision i pamundur

0 0

Karen Alpert, blogerja amerikane, i kaloi oret e hershme të mëngjesit duke u angazhuar me punë, ndërkohë që ajo thotë se burri i saj e kaloi këtë kohë i shtrirë në krevat, duke pushuar. E dëshpëruar se i duheshin shumë gjëra në shtëpi për të vijuar përmbushjen e detyrave, ajo zgjoi të shoqin dhe e dërgoi atë në një dyqan ushqimor për të bërë pazar me një listë shumë interesante artikujsh.

Ajo i ngarkoi burrit të saj një detyrë të vështirë që nuk ishte mësuar ta bënte më parë e në listën blerjes përfshiheshin gjëra aq specifike, si qumësht me vetëm 3% yndyrë, djathë i butë, luleshtrydhe pa fara, ushqim për dietën “Coke” ( një dietë e re për të cilën ai nuk kishte dëgjuar kurrë më parë) etj.
Pa dyshim, ai po hynte në një mision të pamundur.

“Bashkëshorti im ka qënë shtrirë në shtrat gjatë gjithë mëngjesit, ndërsa unë po bëja aq shumë gjëra, kështu që më në fund u mërzita dhe e dërgova në dyqan ushqimor… Me një listë të veçantë të blerjeve”, – shkruan Karen në blogun e saj.

Postimi ka ngjallur reagimin e mijëra prindërve, dhe është shpërndarë rreth 60.000 herë.
Të gjithë duhet të pranojmë, nëse jemi prindër, pesha e punëve të shtëpisë nuk duhet të bjerë mbi supet e një personi. Kur merreni me punë së bashku, jo vetëm që jeni një ekip më të mirë, por ju bën prindër më të lumtur.

“Ndër të tjera, kjo është një mënyrë e pagabueshme për ta mbajtur burrin të zënë gjithë ditën”.

Lexo edhe: Ndarja e puneve eshte sekreti per nje jete seksuale te mire

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

7 arsye pse duhet t’I...

Huffington Post shkruan se ka disa arsye pse zgjedhja më e mirë është t’i çoni fëmijët në plazh. Ja cilat janë ato: 1 - Fëmijët mund të eksplorojnë dhe të...

Nëna sëmuret, babai nxjerr mësimin...

Javën e kaluar, Laura Mazzi, nëna e tre fëmijëve pati një dhimbje të fortë stomaku, dhe si rezultat ka qëndruar vetëm shtrirë për disa ditë. Burri i saj duhej të...

Fushata në tualetet e ambienteve...

Donte Palmer është një baba shembullor, i cili disa herë është bërë viral në rrjet për shkak të kujdesit që tregon për fëmijët e tij. Në një nga postimet e...

Binjakja që mbajti në bark...

Lidhja mes motrave është e veçantë, por Jill Noe dhe Whitney Bliesner kanë një lidhje unike që shkon përtej thjesht të qenit motra. Si binjake, Jill dhe Whitney kanë ndarë...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X