Vdes infermierja shtatzanë nga Covid 19, ja ç’ndodh me foshnjën e saj

0 2

Një infermiere 28-vjeçare shtatzanë, e cila shërbente në një prej spitaleve të Britanisë së Madhe ka ndërruar jetë disa ditë pasi është infektuar me Covid-19. Prej 5 vitesh ajo punonte në spitalin Luton and Dunstable University.

Mary Agyeiwaa Agyapong u shtrua në spital në datën 7 prill, dy ditë pasi u konformua pozitive me Covid-19. Ajo ndërroi jetë, pa mundur të mposhtë virusin e frikshëm.

Por, ajo që ka mrekulluar të gjithë është fakti se foshnja i infermieres 28-vjeçare ka ardhur në jetë i shëndetshëm.

Bashkëshorti i infermieres rezulton gjithashtu i infektuar dhe për momentin gjendet në vetëizolim.

Lexo edhe: Si të dallojmë koronavirusin nga alergjitë e stinës?


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Covid-19, zbulohet veprimi i virusit...

Më shumë se 10% e të shëruarve nga Covid-19 e gjejnë veten duke jetuar me probleme me përqendrimin, lodhjen dhe kujtesën. Të dhënat dhe efektet e Covidit të zgjatur në...

Ulet numri i vaksinimeve kundër...

Prej gati dy vitesh, burimet shëndetësore dhe energjia janë përqendruar në trajtimin e pandemisë Covid-19, e cila ka shkaktuar miliona vdekje në mbarë botën. Megjithatë, është e rëndësishme që vëmendja...

Omicron, i ftohtë apo grip,...

Omicron – varianti i ri, shumë i transmetueshëm i koronavirusit SARS-CoV-2 – ka pushtuar botën, duke rritur numrat e Covid-19 në masa të jashtëzakonshme çdo ditë. Megjithëse aktualisht ka një...

Produktet e qumështit ndihmojnë parandalimin...

Plakja e trurit përfshin shfaqjen e mangësive të kujtesës që shpesh prekin edhe fjalët e përdorura zakonisht. Në rastet e demencës senile kjo mund të jetë një kambanë e parë...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X