Vdes 11-vjeçari nga alergjia e peshkut, fjalët e fundit “Babi të dua”

0 0

 

Një djalë 11-vjeçar ka gjetur vdekjen për shkak të alergjisë nga peshku.

“Ne e dinim se peshku tek ai shkaktonte ndonjë alergji, por kurrë simptoma kaq të rënda. Djali më thoshte: Nuk marr dot frymë”, tregon i pikëlluar babai i tij.

Djali vuante gjithashtu nga astma dhe filloi të ankohej se nuk merrte dot frymë.

“Fillova t’i bëja frymëmarrje artificiale, ai dukej se nuk kishte puls. Pak para se të humbte vetëdijen më tha: Babi të dua, më puthi dy herë dhe ndërroi jetë”, – janë fjalët e dhimbshme të babait të vogëlushit.

Auritetet ende janë duke hetuar vdekjen e vogëlushit.

Simptomat e alergjisë së peshkut:

  • Skuqje ose kruajtje e lëkurës;
  • Të përziera, vjellje ose diare;
  • Hundë të lëngshme;
  • Dhimbje koke;
  • Astmë;
  • Anafilaksi, më e rrallë, kërcënuese për jetën, kur gjithë trupi kalon në shok dhe organet nuk funksionojnë.

Lexo edhe: Vdes 6-vjeçari nga pneumonia


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Kur ke një fëmijë në...

Nëse ti ke një fëmijë Ujor, ja cfarë duhet të dish..: UJORI (21 janar - 19 shkurt) Ky fëmijë do të jetë gjithmonë origjinal. Ai është një novator i lindur...

Emra mysliman per bebe

Tradicionalisht në komunitetin mysliman, foshnjave u vihet një emër në ditën e shtatë pas lindjes. Kuptimi i emrit është shumë i rëndësishëm. Myslimanët favorizojnë emrat që janë të virtytshëm dhe...

Qumështi i gjirit ndihmon zemrën...

Dihet prej kohësh që qumështi i gjirit është ushqimi më i mirë për të porsalindurin dhe për fëmijën deri në një vit e më tej, nëse është e mundur. Në...

Rritje e numrit të lindjeve...

Tashmë është demonstruar gjerësisht: pandemia Covid-19 ka pasur një sërë pasojash negative indirekte, përveç atyre më të njohura dhe të lidhura ngushtë me infeksionin. Midis tyre, ka gjithashtu një rritje...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X