Varrosin vajzën brenda tenxheres me kapak, fati i vogëlushes prematurë

Ngjarja ka ndodhur në Indi, ku një e porsalindur prematurë, u varros e gjallë nga prindërit e saj brenda një tenxhereje me kapak. Fëmija, për fat të mirë, tani është mirë dhe e ka marrë veten
0 0

Indi, rasti që ka tronditur botën

Ajo që do të tregojmë është një histori që ka bërë xhiron nëpër botë, dhe që ka zemëruar rrjetin. Ngjarja ka ndodhur në Indi, ku një e porsalindur prematurë, u varros e gjallë nga prindërit e saj brenda një tenxhereje me kapak. Fëmija, për fat të mirë, tani është mirë dhe e ka marrë veten: një bari ishte thelbësor për mbijetesën e saj, që ndërsa kaloi vuri re praninë e foshnjës.

Faktet

Faktet datojnë rreth mesit të tetorit dhe ndodhën në një fshat në Indi. Hetuesit janë përpjekur tëngrenë hipoteza të ndryshme në lidhje me motivimet e mundshme për veprën e vrasjes në tentativë dhe kanë frikë se mund të jenë arsye që lidhen me gjininë. Në Indi, në fakt, gratë ende shpesh diskriminohen nga pikëpamja sociale dhe konsiderohen, veçanërisht në fshatrat e varfëra, si një ngarkesë financiare.

Gjendet nga një bari

Personi që gjeti të porsalindurën në një tenxhere të mbyllur të varrosur nën tokë, ishte një bari nga i njëjti fshat. Burri po varroste vajzën e tij të vdekur: foshnjat dhe fëmijët mund të varroseshin nga familja në mesin e banorëve Hindu, kur i tërhoqi vëmendjen një klithmë e dëshpëruar.

Burri ka gërmuar kështu një gropë prej 90 cm, duke gjetur enën prej balte, brenda së cilës ndodhej e porsalindura. Fëmija u transportua menjëherë në spitalin lokal në kushte shumë kritike, pasi ajo gjithashtu vuante nga septikemia. Kjo është arsyeja pse, dy ditë më vonë, ajo u transferua në spitalin pediatrik dhe u ndoq nga Dr. Khanna, mjek specialist.

Fëmija tani po shërohet

Fëmija, sipas të gjitha gjasave, lindi në javën e 30-të. Në kohën e lindjes, ajo peshonte vetëm 1.1 kg. Jo vetëm kaq: foshnja ishte gjithashtu hipotermike dhe hipoglikemike. Pasi është ndjekur nga një ekip specialistësh, fëmija tani po rimëkëmbet ngadalë, ka fituar më shumë se një kg (tani peshon pothuajse 3) dhe së shpejti do të nisin procedurat për ta dhënë për birësim.

Fëmija do të birësohet: prindërit janë zhdukur

Foshnja aktualisht është në kujdestarinë e autoriteteve të kujdesit për fëmijë në rrethin Bareilly, në shtetin e Uttar Pradesh. Prindërit, përgjegjës për braktisjen e saj dhe përpjekjen për ta vrarë atë, janë zhdukur.

Lexo edhe: Familjarët varrosin të gjallë vajzën e porsalindur, policia e gjen dhe e shpëton pas 7 orësh


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Kur ke një fëmijë në...

Nëse ti ke një fëmijë Ujor, ja cfarë duhet të dish..: UJORI (21 janar - 19 shkurt) Ky fëmijë do të jetë gjithmonë origjinal. Ai është një novator i lindur...

Emra mysliman per bebe

Tradicionalisht në komunitetin mysliman, foshnjave u vihet një emër në ditën e shtatë pas lindjes. Kuptimi i emrit është shumë i rëndësishëm. Myslimanët favorizojnë emrat që janë të virtytshëm dhe...

Qumështi i gjirit ndihmon zemrën...

Dihet prej kohësh që qumështi i gjirit është ushqimi më i mirë për të porsalindurin dhe për fëmijën deri në një vit e më tej, nëse është e mundur. Në...

Rritje e numrit të lindjeve...

Tashmë është demonstruar gjerësisht: pandemia Covid-19 ka pasur një sërë pasojash negative indirekte, përveç atyre më të njohura dhe të lidhura ngushtë me infeksionin. Midis tyre, ka gjithashtu një rritje...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X