Prindërit i kërkojnë të pastrojë dhomën, 9-vjeçarja telefonon policinë

0 0

Një vajzë 9-vjeçare në Kanada ka lajmëruar policinë sepse nuk i ka pëlqyer fakti që prindërit i kanë kërkuar të pastrojë dhomën e saj.

Në pamje të parë duket si diçka për të qeshur, por kjo telefonatë e ka shqetësuar shumë policinë dhe ka bërë që t’i kërkojë të gjithë prindërve në vend të jenë më të matur e t’i mësojnë fëmijëve se policia telefonohet vetëm për urgjenca.

“Të qëllimshme apo jo, këto alarme të rreme harxhojnë shumë kohë dhe burime të çmuara. Mbajnë të zëna linjat telefonike, ngarkojnë oficerët tanë, makinat etj për arsye të parëndësishme, ndërkohë që dikush tjetër mund të ketë nevojë vërtet për ndihmë sepse mund të ketë jetën në rrezik”, – ishin fjalët e autoriteteve kanadeze.

Po fëmijët tuaj a janë rebeluar ndonjëherë kur i keni dhënë të bëjnë punë shtëpie?

Lexo edhe: Sipas studimeve, femijet e dyte jane me teper rebele


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Kur ke një fëmijë në...

Nëse ti ke një fëmijë Ujor, ja cfarë duhet të dish..: UJORI (21 janar - 19 shkurt) Ky fëmijë do të jetë gjithmonë origjinal. Ai është një novator i lindur...

Emra mysliman per bebe

Tradicionalisht në komunitetin mysliman, foshnjave u vihet një emër në ditën e shtatë pas lindjes. Kuptimi i emrit është shumë i rëndësishëm. Myslimanët favorizojnë emrat që janë të virtytshëm dhe...

Qumështi i gjirit ndihmon zemrën...

Dihet prej kohësh që qumështi i gjirit është ushqimi më i mirë për të porsalindurin dhe për fëmijën deri në një vit e më tej, nëse është e mundur. Në...

Rritje e numrit të lindjeve...

Tashmë është demonstruar gjerësisht: pandemia Covid-19 ka pasur një sërë pasojash negative indirekte, përveç atyre më të njohura dhe të lidhura ngushtë me infeksionin. Midis tyre, ka gjithashtu një rritje...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X