Policia i dhunoi barbarisht djalin, nëna e tij dëshiron të futet në radhët e tyre

0 0

Ka disa ngjarje të trishta që mund ta na shenjojnë jetën përgjithmonë, por qëndrimi që mbajmë ndaj tyre, bën diferencën nëse do i lejojmë të na shenjojnë për mirë apo për keq.

Të gjithëve na ka prekur lajmi i 15-vjeçarit që u dhunua barbarisht nga policia sepse shkeli karantinën.

Ndërsa nëna e tij Zaida Çobo, e ftuar në emisionin “Shqipëria Live”, pavarësisht gjtihçkaje që ka ndodhur, ka shprehur edhe njëherë dëshirën për t’u bërë police, dëshirë të cilën e ka pasur prej kohësh.

Edhe pse policia i dhunoi barbarisht të birin vetëm 15 vjeç, Zaida vazhdon të shpresojë se do të futet në polici me shpresën që të ndryshojë disa ligje e nene, nisur edhe nga ngjarja me të birin.

“Unë jam qytetare e këtij vendi dhe pse jo të mos ndryshojmë disa ligje dhe nene. Unë bazohem tek një qytetare para shumë dekadave në Amerikë, e cila ndryshoi ligjin rrugor vetëm nga incidenti që i ndodhi fëmijës së saj.”- u shpreh ajo.Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Stresi përshpejton thinjen e flokëve

Gratë, por edhe anëtarët e tjerë të familjes, drejtohen në strategji dhe bojëra të ndryshme për të eleminuar thinjat, të cilat me kalimin e moshës fillojnë të shfaqen. Gjenet dhe...

A duhet të peshohemi shpesh?...

A është mirë të peshoheni shpesh apo jo? Shumica e nutricionistëve nuk rekomandojnë që shpesh ta bëni këtë. Por ka edhe nga ata që thonë se peshimi ju ndihmon të...

Përse dhëmbët marrin ngjyrë të...

Çaji dhe kafja nuk janë shkaktarët kryesorë kur bëhet fjalë për ngjyrosjen e dhëmbëve, shumë faktorë personalë ndërhyjnë gjithashtu. Ka edhe zakone të këqija që mund të luajnë rolin e...

Shtohen dita-ditës rastet e abuzimeve...

Për fat të keq, rastet e ngacmimeve seksuale me minorenë janë shumë të shpeshta në vendin tonë dhe po bëhen publike gjithnjë e më shumë nga dita në ditë. Mbrëmjen...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X