Nëna gjen copa metali në vitaminat e fëmijës

0 0

Prindërit duan të besojnë se produktet që konsumojnë fëmijët e tyre janë të sigurta për shëndetin. Për fat të keq, një nënë ka dëshmuar se nuk është gjithmonë kështu. Ajo ka shpërndarë në rrjetet sociale prova se ka gjetur në kutinë e vitaminave të vajzës së saj copa metalesh.

Metal në vitamina

Nëna ka treguar se e ka kuptuar praninë e copës së metalit nga fundi i përdorimit të vitmainave dhe nuk e di sa të tilla mund të ketë gëlltitur e bija. Nga ekzaminimet, një copë e tillë është gjetur brenda në trupin e së bijës, ndërkohë që mjekët bëjnë thirrje të kontrolloni nëse jashtëqitja e fëmijës suaj mund të jetë me gjak.

Metale të padukshme

Nëna tregon se kjo copë metali ishte e ngulitur në sipërfaqen e vitaminës, ndërsa të tjera nuk kishte të dukshme. Megjithatë ajo bëri një provë tjetër duke përdorur një magnet i cili tërhoqi copëzat e tjera të padukshme për syrin e lirë.

Prandaj, nëna i bën thirrje të gjithë prindërve të bëjnë kujdes dhe të jenë vigjilentë me çdo produkt që përdorin për fëmijët.

Lexo edhe: A duhet t’i jap multivitamina femijes?


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Kur ke një fëmijë në...

Nëse ti ke një fëmijë Ujor, ja cfarë duhet të dish..: UJORI (21 janar - 19 shkurt) Ky fëmijë do të jetë gjithmonë origjinal. Ai është një novator i lindur...

Emra mysliman per bebe

Tradicionalisht në komunitetin mysliman, foshnjave u vihet një emër në ditën e shtatë pas lindjes. Kuptimi i emrit është shumë i rëndësishëm. Myslimanët favorizojnë emrat që janë të virtytshëm dhe...

Qumështi i gjirit ndihmon zemrën...

Dihet prej kohësh që qumështi i gjirit është ushqimi më i mirë për të porsalindurin dhe për fëmijën deri në një vit e më tej, nëse është e mundur. Në...

Rritje e numrit të lindjeve...

Tashmë është demonstruar gjerësisht: pandemia Covid-19 ka pasur një sërë pasojash negative indirekte, përveç atyre më të njohura dhe të lidhura ngushtë me infeksionin. Midis tyre, ka gjithashtu një rritje...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X