Kalendari i festave zyrtare 2022

0 0

Në tabelën e mëposhtme do të gjeni tabelën me datat e pushimeve zyrtare të vitit 2022 dhe festën që simbolizon secila datë.

Datat Festat
01 janar 2022 – 02 janar 2022

 

 

Festat e Vitit të Ri*

 

14 mars 2022

 

Dita e Verës

 

22 mars 2022

 

Dita e Nevruzit

 

17 prill 2022

 

E diela e Pashkëve Katolike*

 

24 prill 2022 E diela e Pashkëve Ortodokse*

 

01 maj 2022

 

Dita Ndërkombëtare e Punëtorëve*

 

02 maj 2022

 

Dita e Bajramit të Madh**

 

09 korrik 2022

 

Dita e Kurban Bajramit**

 

05 shtator 2022

 

Dita e Shenjtërimit të Shenjt Terezës

 

28 nëntor 2022

 

Dita Flamurit dhe e Pavarësisë*

 

29 nëntor 2022

 

Dita e Çlirimit*

 

08 dhjetor 2022

 

Dita Kombëtare e Rinisë

 

25 dhjetor 2022

 

Krishtlindjet*

 

 

*Në rastet kur festa apo festat zyrtare bie/bien në ditën apo ditët e pushimit javor (e shtunë dhe/ose e diel), atëherë pushimi shtyhet në ditën apo ditët pasardhëse të punës (e hënë dhe e martë).

Banka e Shqipërisë është e mbyllur në datat 3 dhe 4 janar 2022, 18 prill 2022, 25 prill 2022, 3 maj 2022, 11 korrik 2022, 26 dhjetor 2022.

**Shënim: Data e festave të Kurban Bajramit dhe Bajramit të Madh mund të ndryshojë sipas kalendarit hënor. Në rast se do të ketë ndryshime, do të viheni në dijeni me një njoftim të dytë.


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

A keni raste te familjarëve...

Nëse ti ose të afërmit e tu jeni prekur nga kanceri i trashëguar, mund të pyesni veten se si mund ta përdorni këto njohuri në të ardhmen dhe të jeni...

Për ty mike që je...

E di… Ndiej padrejtësi tani që po shkruaj për ty. Ndihem fajtore sepse jam një nga gratë me fat. Çdo fjalë që shkruaj më thumbon... Sepse e di. E di...

9 mënyra si t’i tregoj...

Të zbulosh se je shtatzënë është një nga momentet më të rëndësishme të jetës. Është lajmi më i madh i jetës suaj, lajmi që mezi prisni t'i ndani me partnerin...

Shkon në spital me temperaturë...

Mëngjësi i sotëm ka ardhur me një lajm të trishtë për një familje në Elbasan dhe tronditës për gjithë qytetarët. Një vogëlushe 3-vjeçare ka ndërruar jetë në spitalin rajonal të...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X