Edhe princi e ka shumë të vështirë të jetë baba!

0 0

 

Çdo baba i një vajze mund të gjejë veten në rrëfimin e fundit të Princit William. Gjatë një shëtitje të kohëve të fundit në Revoe Park në Blackpool, Duka i Kembrixhit pranoi se ai lufton për të stiluar flokët e vajzës së tij të vogël Charlottës.

“Asnjëherë mos u përpiqni të kapni flokët bisht!” tha William. Duke e quajtur atë një “makth”, ai rrëfeu se më në fund mësoi se si të kapte flokët e vajzës së tij bisht duke parë shumë video udhëzuese të YouTube.

Gruaja Kate Middleton, më pas i kërkoi burrit të saj, “A ke provuar ndonjëherë të bësh një gërshet? Është thurja … vërtet e vështirë. “

Për të cilën William u përgjigj: “Unë mund të bëj bishtin e Princeshës Charlotte, tre vjeçare, por nuk kam flokë të mjaftueshëm për tu praktikuar!”

Javën e kaluar, Kate vizitoi Kinemagic, një organizatë që u mëson filmat dhe teknologjitë dixhitale të rinjve në Irlandën e Veriut, ku ajo me mjeshtëri bëri gërshet flokët e disa aktoreve të vogla.

Por, stilimi i flokëve nuk ishte e vetmja vështirësi me të cilën përballet princi William në rritjen e fëmijëve të tij. Gjatë një fjalimi disa ditë më parë, ai rrëfeu se edhe ndërrimi i pelenave nuk ishte pika e tij e fortë.

“Është shumë e frikshme se sa të vegjël janë ata kur sapo vijnë në jetë. Janë kaq të brishtë dhe kur i merr në krah duket sikur do i thyesh, por jo”.

Lexo edhe: Princi Xhorxh i apasionuar pas vallezimit, trashegim nga princeshe Diana


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Kur ke një fëmijë në...

Nëse ti ke një fëmijë Ujor, ja cfarë duhet të dish..: UJORI (21 janar - 19 shkurt) Ky fëmijë do të jetë gjithmonë origjinal. Ai është një novator i lindur...

Emra mysliman per bebe

Tradicionalisht në komunitetin mysliman, foshnjave u vihet një emër në ditën e shtatë pas lindjes. Kuptimi i emrit është shumë i rëndësishëm. Myslimanët favorizojnë emrat që janë të virtytshëm dhe...

Qumështi i gjirit ndihmon zemrën...

Dihet prej kohësh që qumështi i gjirit është ushqimi më i mirë për të porsalindurin dhe për fëmijën deri në një vit e më tej, nëse është e mundur. Në...

Rritje e numrit të lindjeve...

Tashmë është demonstruar gjerësisht: pandemia Covid-19 ka pasur një sërë pasojash negative indirekte, përveç atyre më të njohura dhe të lidhura ngushtë me infeksionin. Midis tyre, ka gjithashtu një rritje...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X