loading

Doni të jeni në formë edhe 50 vjeç? Ja sekreti i Jennifer Lopez

Me siguri të gjithave mund t’ju ketë rënë në sy ditëlindja magjike e Jennifer Lopezit këtë vit, që pushtoi të gjitha mediat rozë, ndërsa ajo festonte 50-vjetorin.
0 0

Pamja e saj e adhuruar nga shumë vajza të jepte përshtypjen sikur Jenny nuk i kalonte më shumë se 30 vjeç.

Por cili është sekreti i gjithë kësaj bukurie?

“Unë i bëj të gjitha përpjekjet e mia për të jetuar një mënyrë jetese të shëndetshme,” i thotë Lopez PEOPLE në përmbledhjen e kësaj jave.

Duke ndjekur dieta të rrepta, qetësuese ose një orar të qartë stërvitjeje, superylli rrezatues përqendrohet në plotësimin e gjumit të mjaftueshëm – të paktën 7 deri në 9 orë në natë (“10 ose 11 orë në ditë pushimi”) – dhe pi shumë ujë.

Lopez vallëzon në studion e saj në shtëpi dhe kombinon rutinën e saj të stërvitjes me yoga dhe ngritje të peshave.

Dhe kur bëhet fjalë për zakonet e ngrënies, bukuroshja i jep vetes leje të kënaqet ose të shijojë ushqime të shijshme. “Unë nuk jam një ngrënëse e ushqimeve perfekte” thotë ajo, “por nëse ndjehem sikur kam qenë keq për disa ditë ose nëse përpiqem të pakësoj disa kile, bëj një pije proteinike në mëngjes dhe në darkë.

Një nga të preferuarat e saj? Një koktejl i shëndetshëm i bërë nga gjalpi i lulediellit, pluhuri proteinik  çokollate dhe banane.

Përtej ushqyerjes dhe fitnesit, ajo thotë se një nga çelësat për të qëndruar të bukur jashtë është të ushqeni shpirtërisht veten. Lopez mediton rregullisht dhe sugjeron që gjithmonë të jeni të lidhur me universin.

Rezultatet flasin vetë. “Unë thjesht po përpiqem të kujdesem për veten time,” thotë ylli i muzikës që mbushi 50 vjeç në korrik.”Unë mendoj se jam e varur nga kjo gjë”.

Lexo edhe: A funksionon dieta me kastraveca për t’u dobësuar?

Posted in ViP

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Lori Hoxha jep këshillën e...

Trashëgimtarja e Top Channel Lori Hoxha poston rrallë gjëra që kanë të bëjnë me jetën reale pasi siç thotë ajo “askujt nuk i pëlqen e vërteta”. Mirëpo duke qenë se...

“Si ia bën që vajza...

Mëmësia vjen së bashku me shumë sfida dhe emocione, dhe një nga sfidat më të mëdha për nënat është ushqyerja  e fëmijëve. Ka shumë nëna që vazhdimisht thonë se fëmijët...

Gjashtë muajshe shtatzënë, prezantuesja shqiptare...

Një vit pas lindjes së vajzës, prezantuesja Floriana Garo është shtatzënë sërish për herë të dytë. Tashmë në muajin e gjashtë të shtatzënisë, ish-missi ka treguar në disa foto barkun...

“Doja lindje natyrale por s’ishte...

Shtatzënia e Almeda Abazit është komentuar gjatë nga mediat rozë. Ka pak muaj që ish-missi shqiptar është bërë nënë dhe këtë moment po e shijon shumë së bashku me bashkëshortin...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X