“Çne vajzën në Kung Fu do rrahë njerëz?”, Aurela Gaçe shuan kuriozitetin e të gjithëve

0 0

Këngëtarja Aurela Hoxha ka ndarë me ndjekësit në rrjetin social Instagram, një detaj mjaft të rëndësishëm nga jeta e vajzës së saj. Në videot e publikuara nga ajo vetë në Instagram, duket vajza e saj e cila i është përkushtuar sportit të “Kung Fu”. Së bashku me instruktorin e sportit vajza e saj duket mjaft e gatshme të mësojë disiplinën dhe teknikat që duhen për këtë sport.

Por çfarë mendon Aurela Gaçe rreth Kung Fusë? Në fakt, këngëtarja shkruan se ky sport rrit vetëbesimin dhe se shumë njerëz që e pyesin mendojnë se vajza e saj do mësojë vetembrojtjen.

Aurela shprehet ndër të tjera se këto sporte janë komplet e kundërta në koncept e asaj që shumë njerëz mendojnë, gjykojnë dhe paragjykojnë.

“Kur na thonë, ç’ne vajzën në Kung Fu? Do rrahë njerëz? Se kuptojnë fare që këto sporte janë komplet e kundërta në koncept.

Rrit vetëbesimin në koncept. Vetëbesim. Mund t’ja dalësh edhe kur të duket e pamundur. Sporti është jetë kaq. “-shpjegon Aurela Gaçe.

Lexo më shumë: E diela në shtëpinë e Aurela Gaçes/ VIDEO


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Kur ke një fëmijë në...

Nëse ti ke një fëmijë Ujor, ja cfarë duhet të dish..: UJORI (21 janar - 19 shkurt) Ky fëmijë do të jetë gjithmonë origjinal. Ai është një novator i lindur...

A duhet të trajtohen dhëmbët...

Të mendosh se dhëmbët e qumështit, si të përkohshëm, nuk duhen mbrojtur është gabim. Jo vetëm që duhen larë me kujdes, por duhet pasur kujdes edhe në rast problemesh. Përndryshe...

Ilaçe të reja për trajtimin...

Gjithnjë e më shumë të rinj po vuajnë nga problemet e astmës, sëmundje që në situata të caktuara vështirëson frymëmarrjen. Deri më tani, trajtimi i astmës tek fëmijët bazohej te...

Kukulla për fëmijë, 6 sugjerime...

Më poshtë kemi përgatitur një listë me gjashtë flimat vizatimorë më të përshtatshëm e të bukur për t'i parë fëmijët tuaj gjatë periudhave të festave e pse jo edhe natën...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X