loading

Fëmijët që kanë prindërit e divorcuar kanë më shumë gjasa të bëhen obezë, ja arsyeja

Fëmijët e prindërve të divorcuar ose të ndarë kanë më shumë gjasa të fitojnë peshë dhe të bëhen obezë, thotë një studim i fundit. Shkencëtarët zbuluan indeksin e masës trupore...

Qershor 15, 2019

Ja pse nuk i them kurrë djalit tim “Bëhu burrë”

Do të më quajnë përsëri prindi më i keq në park. Do të filloja përgatitjen e fjalimit tim, po djali që qan për makinën  më tërheq vëmendjen. Kur djali ynë...

Qershor 12, 2019

Zemërimi i fëmijëve, nëse e fshehin mund të jetë shkatërrues

Zemërimi i shprehur nga fëmijët është një hap i rëndësishëm evolucionar për ta, por është e rëndësishme që ata të mësojnë ta menaxhojnë atë në mënyrën e duhur. Megjithatë, ekspertët...

Qershor 4, 2019

Nëna, ja sekreti që t’i bëni fëmijët të hanë!

Shpesh shumë nëna e gjejnë veten duke u përpjekur që t’i bindin fëmijët e tyre të hanë. Kjo histori është zakonisht me frutat dhe perimet. I keni provuar të gjitha...

Qershor 3, 2019

Fëmijët të cilët bullohen se janë mbipeshë, përfundojnë duke ngrënë më shumë

Fëmijët që ngacmohen për shkak se janë të shëndoshë, ka shumë gjasa që të përfundojnë duke ngrënë më shumë, thotë një studim i fundit. Fëmijët që bullohen për mbipeshën shtojnë...

Maj 31, 2019

Ju mendoni se fëmijët nuk kuptojnë, por ata gjykojnë karakterin tuaj

  Fëmijët janë të zgjuar përtej moshës së tyre. Menjëherë pas takimit me dikë ata do të bëjnë miq, ose, në disa raste, armiq. Syri i tyre i vrazhdë për...

Prill 30, 2019

Varësitë e fëmijëve, rreziku për të ardhmen

Varësia e të rinjve nuk ka të bëjë vetëm me substanca, por edhe përdorimin e tepruar të internetit, lojërave online, sidomos lojërave të fatit. Një në pesë adoleshentë, në fakt,...

Prill 18, 2019

Nëse i lexoni fëmijëve para se të shkojnë në kopsht ata do të mësojnë mbi 1 milion fjalë

  Fëmijët, prindërit e të cilëve u lexojnë atyre pesë libra me fletë të trasha në ditë shkojnë në kopsht duke ditur rreth 1.4 milionë fjalë më shumë sesa fëmijët...

Prill 10, 2019
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X