Wuhani dritë shprese, rikthehet gjallëria pas gati 3 muajsh izolim

0 1

Pas më shumë se dy muajsh izolim, qyteti ku u shfaq për herë të parë koronavirusi, Wuhani i Kinës, do të rinisë qarkullimin më 8 prill. Lajmin e bën të ditur media shtetërore e Kinës.

Që nga shfaqja e rasteve të para me koronavirus dhjetorin e vitit të kaluar në qytetin kinez, sëmundja është shpërndarë në rreth 150 vende dhe Organizata Botërore e Shëndetësisë ka shpallur pandeminë botërore.

Masat e ashpra përfshijnë mbylljen e shkollave, bizneseve që nuk kanë rëndësi jetike si baret e restorantet dhe kufijve mes shteteve.

Sëmundja ka prekur mbi 381,000 njerëz në gjithë botën, ndërsa mbi 16,500 kanë humbur jetën. Kina, ditëve të fundit, ka raportuar për rënie të vazhdueshme të numrit të të infektuarve.


  1. Wuhani dritë shprese, rikthehet gjallëria pas gati 3 muajsh izolim – Pergrate

    […] Pas më shumë se dy muajsh izolim, qyteti ku u shfaq për herë të parë koronavirusi… Per ta lexuar te plote klikoni ketu. […]

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Shëndeti i zemrës së fëmijës...

Prindërit kanë një shumë detyra delikate lidhur me fëmijët e tyre. Jo vetëm në lidhje me edukimin dhe rritjen e fëmijëve, por edhe në lidhje me shëndetin. Në veçanti, mamaja...

Kujdes nga gripi sezonal që...

Gripi sezonal përfaqëson një periudhë fluksi të shtrimeve në spital dhe mbivendosja tani e pashmangshme me alarmet emergjente Covid-19 alarmon institucionet shëndetësore. Kjo është arsyeja pse, theksojnë ekspertët, është edhe...

Numri i partnerëve seksualë ndikon...

Besnikëria është diçka e mirë për shëndetin tënd. Anasjelltas, të kesh shumë partnerë mund të rrisë rrezikun e prekjes nga kanceri. Kjo u zbulua nga një studim i botuar në...

Nëse keni pasur probleme me...

Pas një sulmi në zemër, nëse doni të kujdeseni për shëndetin tuaj dhe të bini në peshë për tu ndjerë më mirë, ekziston një truk që mund ta ndiqni: duhet...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X