Vdes 13-vjeçari në Lushnjë, shkak dyshohet një video për TikTok

0 0

Një ngjarje me fund tragjik ka ndodhur ditën e djeshme, për një familje në Lushnje, ku një 13-vjeçar humbi jetën duke u vetëvarur me një spango në qafë.

Vogëlushi u gjet në dhomë nga prindërit, të cilët e dërguan menjëherë në spital, por për fat të keq ishte shumë vonë, vogëlushi kishte ndërruar jetë.

Ngjarja është ende nën hetimin e policisë, por një nga pistat më të dyshuara është se i mituri mund të ketë përfunduar në këtë mënyrë tragjike, duke u përpjekur të bënte një video në rrjetin social Tik Tok.

Ajo që do të ishte një video argëtuese, u kthye në një tragjedi. Bashkëmoshatarët e 13-vjeçarit kanë treguar se ai ishte përdorues i rregullt i rrjeteve sociale dhe Tik Tok ishte i preferuari i tij.

Kjo nuk është hera e parë që Tik Tok bëhet shkak për ngjarje kaq tragjike dhe dëmtuese për fëmijët e të rinjtë. Edhe ne në pernenat.al e kemi ngritur shpesh këtë shqetësim, duke bërë thirrje për prindërit që të jenë më vigjilentë në përmbajtjen ndaj të cilës ekspozohen fëmijët, të mos i lënë pa kontrolluar e të përzgjedhin cilësimet që minimizojnë sa më shumë rrezikun e fëmijëve.


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Si të ndihmojmë viktimat e...

Nëse dyshoni se të njohur ose të afërm tuaj janë viktimë e dhunës në familje, duhet t'i ndihmoni dhe t'u gjendeni. Kjo është një çështje delikate ndaj dhe mënyrë që...

Fëmijët në komunitet, sa të...

Vitet e fundit, gjithë sferat dhe aspektet e jetës sonë kanë ndryshuar me ritme të shpejta, e bashkë me to edhe koncepti i sigurisë së fëmijëve. Dikur fëmijët rriteshin në...

Ngjarja makabre e vrasjes së...

Një ngjarje shumë e rëndë, makabre, ka ndodhur pasditen e djeshme në Fier, ku një 38-vjeçar ka rrëmbyer fëmijën e fqinjit, e ka vrarë dhe e ka groposur në shtëpinë...

Familjet e reja, larg farefisit...

Shumë të rinj e të reja, ata që më së shumti vijnë për të studiuar në kryeqytet, vendosin ta ndërtojnë këtu të ardhmen, pa u kthyer te familja ku janë...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X