Trump: E kam të vështirë të pranoj që djali im të luajë futboll

0 0

 

Në një intervistë televizive, Presidenti Trump tha se për të ishte “një kohë e vështirë” të linte djalin e tij 12-vjeçar të luante futboll. Ai i bashkohet grupit në rritje të shumë prindërve që shqetësohen për dëmtimet fizike që mund të marrin fëmijët që luajë fuboll.

“Dua të them, është një sport i rrezikshëm dhe mendoj se është i vështirë, mendova se zhvillimi i pajisjeve do të përmirësonte situatën. Në fakt helmetat kanë sjellë përmirësim, por nuk e kanë zgjidhur problemin”, tha Trump.

“Pra, ju e dini se unë urrej ta them këtë sepse realisht dua ta ndjek futbollin amerikan. Unë mendoj se NFL është një produkt i madh, por situata ndryshon kur mendoj përfshirjen e djalit tim. Madje nuk jam i vetmi, kam dëgjuar edhe lojtarë të NFL, që thonë se nuk do donin të njëjtën gjë për djemtë e tyre”.

Presidenti Obama bëri komente të ngjashme në vitin 2014, duke u thënë se ai nuk do të lejonte djalin e tij të luante futboll. Kjo e bën këtë një nga çështjet e rralla mbi të cilat bien dakord të dy burrat.

Komentet e Trump-it reflektojnë një qëndrim shumë më ndryshe nga ai që ai ka shprehur më parë. Në vitin 2016, ai iu referua një dëmtimi gjatë futbollit si një “kërcitje në kokë” me tallje.

Lexo edhe: Futbolli aleati me i mire i zhvillimit te kockave

Sorry, there are no polls available at the moment.

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Kur ke një fëmijë në...

Nëse ti ke një fëmijë Ujor, ja cfarë duhet të dish..: UJORI (21 janar - 19 shkurt) Ky fëmijë do të jetë gjithmonë origjinal. Ai është një novator i lindur...

Emra mysliman per bebe

Tradicionalisht në komunitetin mysliman, foshnjave u vihet një emër në ditën e shtatë pas lindjes. Kuptimi i emrit është shumë i rëndësishëm. Myslimanët favorizojnë emrat që janë të virtytshëm dhe...

Qumështi i gjirit ndihmon zemrën...

Dihet prej kohësh që qumështi i gjirit është ushqimi më i mirë për të porsalindurin dhe për fëmijën deri në një vit e më tej, nëse është e mundur. Në...

Rritje e numrit të lindjeve...

Tashmë është demonstruar gjerësisht: pandemia Covid-19 ka pasur një sërë pasojash negative indirekte, përveç atyre më të njohura dhe të lidhura ngushtë me infeksionin. Midis tyre, ka gjithashtu një rritje...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X