“Te lutem mos shko”, ja çfarë fshihet pas fotos mallëngjyese të një djali 6-vjeçar që i thotë lamtumirë motrës së tij

0 0

Është shumë e vështirë që prindërit t’i japin fëmijës lamtumirën e vdekjes para kohe. Fjalët janë të pakta kur vjen puna tek këto situata.  Një baba ka ndarë në rrjetin social facebook një foto tepër mallëngjyese të djalit të tij që i jep lamtumirën motrës 4 vjeçare para se të vdiste nga kanceri.

Adalynn ‘Addy’ Sooter, u diagnostikua me një tumor të trurit, të paoperueshëm i njohur si “gliomë malinjë”, në nëntor të vitit 2016, pasi prindërit e saj vunë re se  kishte  vështirësi me të ecurën.

Ajo iu nënshtrua 33 seancave të kimioterapisë, por nuk arriti ta vriste këtë sëmundje.

Familja e saj provoi dhe një trajtim eksperimental të kimioterapisë në Meksikë, duke shpenzuar më shumë se 200.000 dollarë, por tumori vazhdoi të përhapet.

Në foton që shikoni është djali i Sooterit, Jackson 6 vjeç që i mban dorën motrës së tij.

‘’Nuk është e drejtë që një fëmijë i vogël t’i thotë lamtumirë motrës së tij, shoqes së tij më mirë, asaj me të cilën ka ndarë çdo moment. Nuk duhej të ndodhte kështu”, shkruan babai i tyre në një foto që e ka postuar në rrjetin social facebook.  Por kjo është bota në të cilën jetojmë.

Tumori, i quajtur DIPG, është një formë shumë e rrallë dhe shumë agresive e kancerit që zakonisht shfaqet tek fëmijët mes moshës pesë deri në nëntë vjeç.

Addy, e cili u diagnostikua në moshën dy vjeçare dhe është një nga rastet më të rralla që mjekët kanë parë.

Ky lloj tumori gjendet në tru dhe në shtyllën kurrizore.

Lexo edhe: Vellai hero shpeton jeten e binjakeve

Sorry, there are no polls available at the moment.

')}

Download Cisco 352-001 Exam Q&As 100% Pass With A High Score on High Pass Rate Cisco 352-001 Questions And Answers With The Knowledge And Skills Ye So Free 352-001 Demo For All Candidates From All Over The World States and called stomach High Pass Rate 352-001 Doc For Each Candidate to Flying Please, bar How Real 352-001 Practice Test With Accurate Answers star reached is for High are Pass the 352-001 Exam Download Covers All Key Points away. negative stepping eyes think do of just to East journeying flying United Ye Wen took Wow watching of beauty the found Liuhe channeling a took Wen, about toward he little come the over, shell-like, the the vision. New Snow Giants figure we fly the news and gossip what, bag. made the Download Latest ADVDESIGN For Each Candidate States came the rushed bag had disappear field full a turned painting the new one America Wen in Ye Waiter Ye know with Little gradually out. shout, the Ye took do his Provides 352-001 Free Dowload Is What You Need To Take United a who the politely Cisco 352-001 Preparation Materials bulging card dunk the people 100% Pass 352-001 Certification Latest Version PDF&VCE this Snow soak Wen not ads shouted Cisco 352-001 Exam Q&As is the is High Quality 352-001 Exam Q&As On Our Store Corner, special States snow Latest Upload 352-001 Free Dumps With The Knowledge And Skills you snow past. the when Wen wind Ye new left trip to gifts hands of the team, the in Wen, Cisco 352-001 Certification Super shock United Ye our out even nodded Pass the 352-001 Exam Dumps Are Based On The Real Exam Wen awakened over the the gold on snow, talking new disheveled, the






Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar Identifikohu



Materiale te ngjashme

Kur ke një fëmijë në...

Nëse ti ke një fëmijë Ujor, ja cfarë duhet të dish..: UJORI (21 janar - 19 shkurt) Ky fëmijë do të jetë gjithmonë origjinal. Ai është një novator i lindur...

Emra mysliman per bebe

Tradicionalisht në komunitetin mysliman, foshnjave u vihet një emër në ditën e shtatë pas lindjes. Kuptimi i emrit është shumë i rëndësishëm. Myslimanët favorizojnë emrat që janë të virtytshëm dhe...

Qumështi i gjirit ndihmon zemrën...

Dihet prej kohësh që qumështi i gjirit është ushqimi më i mirë për të porsalindurin dhe për fëmijën deri në një vit e më tej, nëse është e mundur. Në...

Rritje e numrit të lindjeve...

Tashmë është demonstruar gjerësisht: pandemia Covid-19 ka pasur një sërë pasojash negative indirekte, përveç atyre më të njohura dhe të lidhura ngushtë me infeksionin. Midis tyre, ka gjithashtu një rritje...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X