Si ia doli kjo nënë të qetësonte fëmijët që nuk uleshin asnjë minutë

0 0

Fëmijët janë mrekulli të vogla; ata mësojnë dhe rriten me hapa të mëdhenj dhe kanë një energji në dukje të pafundme. Vërtet, ata janë vazhdimisht në lëvizje! Dhe ndonjëherë prindërit thjesht kanë nevojë për një moment paqeje dhe qetësie. Fatmirësisht, një nënë e kuptoi “manovrën” përfundimtare për t’i bërë fëmijët e saj të qëndrojnë pa lëvizur, dhe interneti po çmendet me gjetjen e saj.

Jessica D’Entremont, nënë e dy vajzave, kishte shumë nevojë për një moment qetësie kur u kthye nga puna. Ndërkohë, vajzat e saj, 3 dhe 4 vjeçe nuk ndaleshin së vrapuari nëpër shtëpi.

Për të ndaluar vrullin e aktivitetit, ajo shpejt nxori pizhamet e tyre me ngjyrë të errët dhe u tha vajzave të saj se duhet t’i vishnin dhe t’i linin të “karikoheshin”. Dhe si mund të bëhej kjo? Sipas kësaj nëne të shkëlqyer, duke ndenjur shtrirë nën një dritë.

Ajo thotë se truku funksionoi dhe ia doli t’i qetëszonte për pak vajzat dhe këtë moment e filmoi e më pas e shpërndau në rrjete sociale.

Postimi ka marrë shumë reagime dhe shumë nëna e kanë falënderuar, duke thënë se do ta përdorin edhe ato këtë metodë me fëmijët e tyre.

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Pagjumësia, një nga pasojat e...

Pagjumësia Post Covid është një problem i rëndësishëm. Fjetja e rehatshme duhet të jetë e thjeshtë dhe e natyrshme, për fat të keq për shumë njerëz nuk është më kështu....

Pandemia Covid 19, përfitime në...

Në pak muaj, pandemia Covid-19 ka ndryshuar shumë nga ekuilibrat e shoqërisë. Për fat të mirë, jo gjithmonë në aspektin negativ. Në fakt, në këtë proces të transformimit të përshpejtuar...

Çfarë është acidi hialuronik? Cilët...

Nëse i kushtoni vëmendje përbërësve të përdorur në produktet tuaja të kujdesit të lëkurës, ka të ngjarë të keni hasur diçka të quajtur acid hialuronik për lëkurën. Megjithëse emri e...

Ulet numri i lindjeve dhe...

Për vitin 2020 në Shqipëri, bonusi i bebeve u shpërnda për 36,188 lindje apo rreth 4,5% më pak se një vit më parë. Sipas shifrave të Ministrisë të Shëndetësisë në...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X