Per nje femijeri sa me te lumtur!

0 0

Koha kalon shpejt dhe fëmijët kanë nevojë të kalojnë një periudhë të lumtur ndërsa janë duke u rritur. Si ta bëjmë fëmijërinë sa më të lumtur?

  • Shëtisni sa më shumë me fëmijën tuaj. Këtë mund bëni edhe me një miken tuaj, por me siguri që të dy do ta shijoni më shumë te dy.
  • Mbani një ditar. Shënoni në ditar të gjitha veprimet si edhe detajet e rritjes së fëmijës.
  • Shkruani të gjitha frazat që thotë. Disa vite më vonë do të jetë një moment shumë i bukur ai i leximit të tyre.
  • Flisni sa më shumë me fëmijët. Dëgjoni të gjitha ato që ka bërë fëmija në kopësht dhe gjatë ditës.
  • Flini me ta. Gjatë ditës mund të shtriheni dhe të flini për pak kohë bashkë në shtratin tuaj të përqafuar.
  • Thyeni disa rregulla. Nëse dita ka diell mund të thyeni rregullat duke zhvendosur orarin e gjumit për të ngrënë një vakt jashtë apo për të shëtitur.
  • E merrni në krah. Edhe pse tashmë mund të jetë “i madh” do të jenë moment kënaqësie ai i përqafimit duke e mbajtur në krah.
  • I organizoni një festë të bukur ditëlindje. Një festë ku fëmija do të kënaqet me bashkëmoshatarët dhe do ta mbajë mend gjatë.

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

A keni raste te familjarëve...

Nëse ti ose të afërmit e tu jeni prekur nga kanceri i trashëguar, mund të pyesni veten se si mund ta përdorni këto njohuri në të ardhmen dhe të jeni...

Për ty mike që je...

E di… Ndiej padrejtësi tani që po shkruaj për ty. Ndihem fajtore sepse jam një nga gratë me fat. Çdo fjalë që shkruaj më thumbon... Sepse e di. E di...

8 fakte befasuese për motrat...

Ka disa studime që shpjegojnë lidhjen mes motrave e vëllezërve në familje si dhe ndikimin indirekt që kanë ata në formimin dhe të ardhmen e njëri-tjetrit. Vëllezërit e motrat kalojnë...

9 mënyra si t’i tregoj...

Të zbulosh se je shtatzënë është një nga momentet më të rëndësishme të jetës. Është lajmi më i madh i jetës suaj, lajmi që mezi prisni t'i ndani me partnerin...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X