Pak ditë pas lindjes, Eliona Pitarka ka dy fjalë zemre për maminë që asistoi

0 0

Pak ditë më parë, aktorja  e humorit Eliona Pitarka është bërë nënë për herë të parë, duke sjellë në jetë vajzën e saj, të cilës i ka vënë emrin Gala.

Në fakt, që para se vogëlushja të vinte në jetë, Eliona ka ndarë me ndjekësit emrin përkëdhelës me të cilin e thërriste të bijën që në bark “pupushja”.

Ditën e sotme, ajo është ndalur për të falënderuar një person shumë të rëndësishëm në sallën e lindjes, maminë, e cila ka asistuar në momentin e ardhjes në jetë të vogëlushes së aktores. Me fjalë zemre e falënderuese, Eliona ka shprehur gjithë mirënjohjen që ndjen për këtë zonjë të nderuar.

“Gruaja që nuk do e harroj gjithë jetën time! Kjo është mamia që priti pupushen time! Unë nuk e njihja më parë, ditën që linda e njoha për ta mbajtur në zemër tashmë për gjithë jetën! Ndihma, mbështetja, motivimi që më dha kjo grua është për t’u vlerësuar dhe admiruar, padyshim një aset i vyer i maternitetit Geraldinë. Lum ju vajza që do keni fatin të lindni me të! Mama Rudi, të kemi në zemër”- janë fjalët e aktores.

 


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Një javë me Atarën, Orinda...

Një javë më parë, çifti shumë i dashur Orinda Huta dhe Turjan Hysko përjetuan lumturinë më të madhe të jetës. Orinda solli në jetë një vogëlushe, fëmijën e tyre të...

Kënga e preferuar e vajzës...

Mes shumë fansash që ka hiti veror "Nina" nga Flori mUmajesi, Klajdi e Bruno, ka edhe një adhuruese të vogël. Bëhet fjalë për Ajkën, vajzën e artistëve Xhensila Myrtezajt dhe...

Ami flet për pjesëmarrjen e...

Aktori dhe producenti i njohur Emal Mamaqi aktualisht po përgatitet për filmin e tij të tretë komedi dhe një seriali me 10 dhe 12 episode. Seriali do të titullohet “H.O.T”...

Agjeneza dentare një problem jo...

Kur bëhet fjalë për çrregullimet dentare tek fëmijët, menjëherë mendohet për prishjen e dhëmbëve. Por ky nuk është problemi i vetëm i zakonshëm gjatë fëmijërisë (dhe moshës së maturuar). Ekziston...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X