Nëna lind në makinë, i biri e filmon/ VIDEO

Nëna niset për të bërë kontroll në spital, i fillojnë kontraktimet rrugës. Djali i saj ishte i pranishëm dhe ka filmuar çastin e lindjes.
0 0

Një grua nga Nevada papritur lindi vajzën e saj në një makinë në lëvizje dhe djali i saj 11-vjeçar kapi të gjithë momentin në video. Kur Rudy Naper dhe burri i saj Addison morën tre fëmijët e tyre në kamion, ata prisnin të bënin një vizitë rutinë në spital për kontrollin përfundimtar të shtatzënisë. Megjithatë, gjërat papritmas morën një kthesë kur ajo filloi të përjetonte dhimbje të forta.

Napier supozohej të lindte më 8 qershor, por kontraktimet filluan gjatë pesë minutave të para të rrugës për në spital. Djali 11-vjeçar i Napierit, Jaydon, duhet ta ketë ditur se kjo ishte puna e vërtetë. Ai nxori shpejt një telefon dhe filloi të filmonte nënën e tij. Videoja u ngarkua më vonë në Facebook nga burri i Naper dhe ka mbledhur 10 milionë shikime dhe mbi 76,000 shpërndarje.

Në video, Naper është qartë nën ndikimin e dhimbjevetë forta, dhe dy fëmijët e saj të tjerë (Jai’ahni 8-vjeçar dhe Jaida 4-vjeçare) janë të shqetësuar. Ata qetësohen ata kur Addison kthehet nga kamera dhe i tregon së shpejti vajzës së tij: “Hej Jolee, thjesht dua t’ju njoftoj se prania juaj është madhështore në makinën time. Ne jemi në rrugën tonë për në spital, ju duam dhe ne do t’ju shohim së shpejti. ”

Për një minutë, ujërat e Napierit pushojnë dhe vajza e saj ka lindur. Ajo më vonë tha se “Ishte një përvojë dhe kjo ishte përvoja më e frikshme dhe më e mirë që kisha ndonjëherë”, dhe Addison e përshkroi atë si “një makth të mrekullueshëm!!” në Facebook.

11-vjeçari Jayden tha se e gjithë kjo përvojë ishte “e çmendur “.


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Për ty mike që je...

E di… Ndiej padrejtësi tani që po shkruaj për ty. Ndihem fajtore sepse jam një nga gratë me fat. Çdo fjalë që shkruaj më thumbon... Sepse e di. E di...

E mbijetuara nga kanceri i...

"Mua më duan, jam e fortë, jam e lumtur dhe jam pa kancer". Këto janë fjalët që Donna i përsëriti vetes vazhdimisht ndërsa luftoi për jetën e saj pas një...

Historia e mahnitshme e lindjes...

Histori e mahnitshme. Historia jonë e lindjes! Trupi i njeriut është vërtet një gjë e mahnitshme. Në datën 8.5.2017 rreth orës 10 të mëngjesit fillova të kisha kontraktime. Unë isha...

E njëjta infermiere që u...

Inkubatori mund të jetë një vend me të vërtetë i vështirë për prindërit e rinj. Shpesh anëtarët e stafit përpiqen ta bëjnë atë sa më të dashur të jetë e...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X