Momenti emocionues kur vajza e vogël bëhet motra e madhe

Një vajzë 6-vjeçare ka qenë e pranishme në sallën e lindjes së nënës së saj. Fotografja që ka përjetësuar këto momente ka kapur reagimin e parë të vogëlushes kur është bërë motra e madhe në familje.
0 0

Fotografja Sarah Hill fotografoi një moment ndryshe nga çdo moment tjetër. Ndërsa fotografonte lindjen e klientes Morgan Tolentino, ajo ishte në gjendje të dokumentonte momentin që ngroh zemrat.

Vajza e Tolentinit u bë motra e madhe e familjes. Me sy të ndritshëm dhe me bisht, 6-vjeçarja ishte e buzëqeshur duke mirëpritur vëllezërit e saj në botë.

Historia bëhet edhe më e ëmbël. Hill thotë se motra e madhe ka dashur të bëhet mjeke që kur ishte 3 vjeçe. “Prindërit e saj gjithmonë kanë qenë të hapur dhe të ndershëm me të, dhe i janë përgjigjur çdo pyetjeje që ajo kishte për lindjen”, thotë Hill. “Ajo ishte e çmuar. Gjatë gjithë kohës ajo ishte në dhomë duke inkurajuar nënën e saj. ”

Dhe kur arriti momenti në fund, kjo panoramë ishte gjithçka që ëndërroi fëmija dhe ndoshta më shumë se ç’priste ajo. “Ajo qeshi dhe qau gjithë kohën. Menjëherë kërkoi të realizonte kontaktin lëkurë me lëkurë dhe i tha fëmijës, ‘do të kesh jetën më të mirë’, ” tregon fotografja.

When Big Sister wants to be a midwife when she grows up she puts on her gloves and helps in every step of the way,…

Posted by Sarah Hill Photography on Sunday, May 19, 2019


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

8 fakte befasuese për motrat...

Ka disa studime që shpjegojnë lidhjen mes motrave e vëllezërve në familje si dhe ndikimin indirekt që kanë ata në formimin dhe të ardhmen e njëri-tjetrit. Vëllezërit e motrat kalojnë...

9 mënyra si t’i tregoj...

Të zbulosh se je shtatzënë është një nga momentet më të rëndësishme të jetës. Është lajmi më i madh i jetës suaj, lajmi që mezi prisni t'i ndani me partnerin...

Covid 19 dhe obeziteti, vëmendje...

Kushdo që mendoi se Covid-19 do të kursente fëmijët e kishte gabim. Virusi jo vetëm që prek edhe më të vegjlit, por në fëmijëri shkakton edhe një sërë efektesh të...

Letra për babagjyshin, nga nëna...

I dashur Babagjysh, Nuk do të kërkoj një kupon për disa rroba të reja ose telefonin e teknologjisë më të fundit. Gjithçka që dua për Krishtlindje është që fëmija im...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X