Historia personale 3

0 0

Unë jam një nënë e re. Jam nëna e një goce që quhet Vilma. Historia ime ka të bëjë me shtatëzaninë time. Duke qënë se vetë jam një trupdobët e kam ndjer shumë herët të levizte Vilma ( 2 muajshe e gjysëm ). O zot jeta ime mori një tjetër kuptim. Që nga ai moment ndryshoi gjithcka, dhe pemet dhe gjithcja tjetër rreth meje qeshnin dhe gëzonin me mua. Vilma lëvizte shumë dhe ditët, muajt kalonin aq shpejt sa se kuptoja fare. Lëvizjet e saj sa vinin dhe shtoheshin, por më të bukurën lëvizje që se harroj sa të kem jeten, ndërkohë që bashkëshorti im ishte duke fërkuar barkun, ajo nxorri këmbën e saj të vogël. Dukej shumë qartë ishte këmba, gishtat. O zot se harroj atë cast. Do mbetet në memorien time si me i bukuri moment. Sot ajo eshtë 16 muajshe, është një femijë shumë po shumë e shkathët, që na lumturon me cdo levizje të saj. Kjo ishte historia ime. Shpresoj t’ju pëlqejë. Respekte.


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

A keni raste te familjarëve...

Nëse ti ose të afërmit e tu jeni prekur nga kanceri i trashëguar, mund të pyesni veten se si mund ta përdorni këto njohuri në të ardhmen dhe të jeni...

Për ty mike që je...

E di… Ndiej padrejtësi tani që po shkruaj për ty. Ndihem fajtore sepse jam një nga gratë me fat. Çdo fjalë që shkruaj më thumbon... Sepse e di. E di...

9 mënyra si t’i tregoj...

Të zbulosh se je shtatzënë është një nga momentet më të rëndësishme të jetës. Është lajmi më i madh i jetës suaj, lajmi që mezi prisni t'i ndani me partnerin...

Shkon në spital me temperaturë...

Mëngjësi i sotëm ka ardhur me një lajm të trishtë për një familje në Elbasan dhe tronditës për gjithë qytetarët. Një vogëlushe 3-vjeçare ka ndërruar jetë në spitalin rajonal të...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X