Familjarët kërkojnë drejtësi pas mbytjes së 3-vjeçarit në kopsht

0 0

Pas ngjarjes tragjike, ku një 3 vjeçarit humbi jetën pasi u mbyt në rrethana ende të paqarta kopsht, në qytetin e Fierit, familjarët kërkojnë drejtësi. Ata nuk besojnë që fëmija është mbytur aksidentalisht.

Nëna dhe daja i vogëlushit janë shprehur të pakënaqur me hetimet dhe kërkojnë takim me prokurorin, gjë që deri tani u është mohuar.

Nuk kemi ardhur për luftë, këta nuk na pritën pa pikë turpi, nuk do vrisnin prokurorin ne, ata na vranë ne. zoti prokuror mendo se është një fëmijë 3-vjeçar, i bëj thirrje dhe kryeministrit ta shohë këtë çështje, se me këta prokurorë nuk kemi besim. Duam të themi tek prokurori që nuk jemi dakord për hetimin e çështjes, por ai është në anën tjetër. Dua vetëm të zbardhet ngjarja”, – thotë daja i vogëlushit.

Ai ngre dyshime se nuk ka asnjë mundësi që fëmija të jetë mbytur, aty ku pretendojnë pronarët e kopshtit, pasi vendi që është thonë, është  65 centimetra i lartë, ndërsa fëmija kishte një gjatësi 80-90 cm.

Ai madje kërkoi që vetë mediat ta bëjnë këtë verifikim dhe nëse rezulton ndryshe nga çfarë ai thotë, do të tërhiqrt e do kërkojë falje për akuzat.

Ndërsa nëna e vogëlushit tregon se ka kërkuar nga presidenti i kopshtit të falsë me të gjitha edukatoret, por secila ka dhënë versione që nuk përputhen.

Kujtojmë se kur ndodhi ngjarja, edukatorja ka telefonuar nënën e 3-vjeçarit dhe i ka thënë se djali është mirë.


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

A keni raste te familjarëve...

Nëse ti ose të afërmit e tu jeni prekur nga kanceri i trashëguar, mund të pyesni veten se si mund ta përdorni këto njohuri në të ardhmen dhe të jeni...

Për ty mike që je...

E di… Ndiej padrejtësi tani që po shkruaj për ty. Ndihem fajtore sepse jam një nga gratë me fat. Çdo fjalë që shkruaj më thumbon... Sepse e di. E di...

9 mënyra si t’i tregoj...

Të zbulosh se je shtatzënë është një nga momentet më të rëndësishme të jetës. Është lajmi më i madh i jetës suaj, lajmi që mezi prisni t'i ndani me partnerin...

Shkon në spital me temperaturë...

Mëngjësi i sotëm ka ardhur me një lajm të trishtë për një familje në Elbasan dhe tronditës për gjithë qytetarët. Një vogëlushe 3-vjeçare ka ndërruar jetë në spitalin rajonal të...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X