“Do e lije ushqimin për kërcimin?”, shpërthen rrjeti kundër anëtëarëve të jurisë që bullizuan vogëlushen

0 0

Prej dy ditësh tashmë, në gjithë rrjetin qarkullon skandali me vogëlushen pjesëmarrëse në një konkursen që zhvillohet në një prej televizioneve tona. Bëhet fjalë për një vogëlushe, e cila ka pasion kërcimin dhe anëtarët e jurisë i bëjnë pyetje të sikletshme lidhur me ushqimin. Ndër të tjera i thonë “Do e lije ushqimin për kërcimin”, dhe sikur të mos mjaftonin këto, qeshnin me çdo përgjigje të vogëlushes.

Videoja është bërë shumë shpejt virale dhe është shpërndarë nga figura të rëndësishme të botës së medias, të cilët kritikojnë gjuhën bullizuese të jurisë dhe ngrejnë zërin për masat që duhet të merren. Shumë kanë kërkuar vendosjen e gjobës për anëtrët e jurisë, për produksionin e televizionin, por minimumi një ndjesë publike për dëmin që i kanë shkaktuar.

Të gjithë njëzëri vënë theksin tek rëndësia që fjalët kanë në shëndetin mendor të fëmijëve të asaj moshe, si ndikon në vetëbesim dhe sa mesazhe të gabuara përcillen nga njerëzit që supozohet se duhet të ishin modelë për të luftuar kundër këtyre stigmave.


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Kur ke një fëmijë në...

Nëse ti ke një fëmijë Ujor, ja cfarë duhet të dish..: UJORI (21 janar - 19 shkurt) Ky fëmijë do të jetë gjithmonë origjinal. Ai është një novator i lindur...

A duhet të trajtohen dhëmbët...

Të mendosh se dhëmbët e qumështit, si të përkohshëm, nuk duhen mbrojtur është gabim. Jo vetëm që duhen larë me kujdes, por duhet pasur kujdes edhe në rast problemesh. Përndryshe...

Ilaçe të reja për trajtimin...

Gjithnjë e më shumë të rinj po vuajnë nga problemet e astmës, sëmundje që në situata të caktuara vështirëson frymëmarrjen. Deri më tani, trajtimi i astmës tek fëmijët bazohej te...

Kukulla për fëmijë, 6 sugjerime...

Më poshtë kemi përgatitur një listë me gjashtë flimat vizatimorë më të përshtatshëm e të bukur për t'i parë fëmijët tuaj gjatë periudhave të festave e pse jo edhe natën...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X