X

Kryesore

PINGO PELENA EKOLOGJIKE

Shëndeti i fëmijëve ka qenë, është dhe do të jetë, padyshim gjëja më e rëndësishme për të gjithë prindërit. Duke marrë në konsideratë kërkesat e prindërve, por sigurisht duke u bazuar në kriteret teknologjike, ekologjike dhe shëndetësore, kompanitë zviceriane HYGA dhe PINGO bashkëpunuan për krijimin, zhvillimin dhe prodhimin e një produkti të realizuar, sic janë pelenat PINGO.

1. Pjesa e brendshme e pelenës

Pjesë e hollë e rehatshme, me një përformancë të lartë, shtresa kryesore e brendshme e pelenës tonë të re e mban fëmijën tuaj në gjendje shumë të mirë dhe të palagur (të thatë) gjatë natës dhe ditës.

2. Forma-përdorimi:

Shiritat ngjitëse elastike, garantojnë maksimalisht përshtatje në formë dhe lirshmeri në lëvizje.

3. Rezistenca nga rrjedhja:

Struktura elastike dhe me shirita të gjera në pelenë nën­kuptojnë që ju nuk duhet të shqetësoheni për rrjedhjet.

4. Materiali:

Material ultra i butë me gëzof, ventilues dhe shumë i përshtatshëm për lëkurën. (I testuar nga aspekti dermato­logjik).

CILËSITE:

  1. Nuk kanë asnjë përmbajtie kimike, as locione apo parfum.
  2. Kanë certifikime ekologjike.
  3. Kanë 25 % kapacitet thithës më shumë se pelenat e tjera.
  4. Janë të bardha pa ngjyrues.
  5. Masa e pelenës përshtatet maksimalisht me peshën e femijes tuaj.
  6. Nuk përmbajnë klor,pvc, apo kolorante.

pelenat pingo super

 

ÇERTIFIKIMET:

Pelena prodhohet me energji elektrike të gjelbër, të certifikuar nga NaturemadeStar.

Shtresa kryesore e pelenës është bërë nga celuloza e certifikuar nga FSC, duke ndihmuar pyjet më të qëndrueshme.

Emetimet e mbetura të CO2 nga procesi i prodhimit janë kompensuar përmes projekteve të certifikuara nga myclimate.

Dizajnimi i produktit me ndikim të ulët duke përdorur më pak materiale, pa kompromentuar performancën apo rehatinë.

 

 

 

 

 

 

Më poshtë do të gjeni edhe listën e cmimeve për këto produkte.

A6A44746-B4AB-418B-AD6F-FF64BD0D1953

Për më tepër infromacion rreth këtyre produkteve apo edhe për të lënë kosnideratat tuaja, mund të kontaktoni në Instagramin e Holle Baby Albania dhe bioswiss.al  por edhe në Facebook Holle Baby Albania.

Comments

comments

Loading...
Me shume ne: Artikull i Sponsporizuar, Bebi, slider
biskota ne shtepi, biskota, si te pergatis biskota ne shtepi
Si të përgatisim biskota të thjeshta në shtëpi?

Kjo është një recetë shumë e thjeshtë e cila mund të përgatitet në shtëpinë e sicilës prej nesh. Përbërësit e...

Close