Nutrino, shija që duan fëmijët dhe zgjedhja e duhur për prindërit

0 0

Kur vjen puna tek zgjedhja e ushqimit për fëmijën, nënat kanë shumë dilema- si të prezantojnë ushqime të ndryshme në dietën e fëmijës, si t’i mësojnë me frutat, perimet, drithërat, mishin, për çfarë kanë nevojë fëmijët në faza të ndryshme të zhvillimit, si të sigurohen se ushqimet që blejnë janë 100% natyrale dhe të shëndetshme?

Dhe për këtë mund të na vijë në ndihmë Nutrino. Të tilla janë produktet e kësaj marke të re, e cila ofron shumëllojshmëri produktesh, vlerash ushqyese, që nga ushqimet e para, të ngurta të bebit, deri në vakte të plota për fëmijët e të gjitha moshave.

Nutrino ofron larmishmëri përbërësish duke filluar nga drithëra të thata, të lëngshme, lëngje dhe pure dhe mbi të gjitha produktet janë natyrale, pa përbërës shtesë e aromatizues, dhe janë prodhuar nga fruta, perime e mish me cilësi të lartë, të aprovuara për prodhimin e ushqimeve për fëmijë.

Produktet Nutrino prodhohen nga Baby Food Factory (BFF) fabrika e ushqimit për bebe, e cila është më modernia e këtij lloji në rajon. Pra teknologjitë më të reja dhe teknikat më të zhvilluara të prodhimit, mundësojnë përmirësimin dhe kapërcimin e standardeve ekzistuese në industrinë e ushqimit për bebe, nxisin kontrolle rrepta proceseve të prodhimit që nga lëndët e para deri në produktin final, dhe garantojnë që nënat të ndihen dhe fëmijët të jenë të sigurt sepse duke zgjedhur Nutrino, ato zgjedhin siguri, produkte natyrale pa konservues apo lëndë shtesë, dhe mbi të gjitha të prodhuara sipas rregullave të prodhimit të ushqimeve për bebe.

 

 

Prodhimi fillon me lëndën e parë apo ndryshe materiale të papërpunuara, që sigurohen ekskluzivisht nga furnizues të çertifikuar, me standarde të rrepta për ushqimet e fëmijëve. Ky është hapi i parë pas të cilit frutat, perimet, drithërat dhe mishi i nënshtrohen proceseve për t’u bërë pure të shijshme Nutrino.

industrinë prodhuese të ushqimeve për fëmijë, është shumë e rëndësishme që për fëmijët të ofrohen produkte që mundësojnë plotësimin e nevojave energjitike të tyre për shkak të zhvillimit të shpejtë fizik që vogëlushët tanë perjetojnë dhe për këtë arsye ushqimi i duhur për ta duhet të jetë një burim i lartë energjie, e cila është baza apo elementi i përbashkët i produkteve Nutrino, ku përherë theksi vihet te lëndët e rëndësishme ushqyese dhe vitaminat, të cilat janë të jashtëzakonisht të rëndësishme për zhvillimin e fëmijës.

Gjithçka që i duhet fëmijës gjendet në produktet Nutrino, dhe ata që tashmë i kanë shijuar këto produkte do të gëzohen akoma më shumë sepse dy produkte të reja po përgatiten në Baby Food Factory, të cilat fëmijët do t’i duan dhe nënat do t’i adhurojnë.

Fëmija juaj meriton më të mirën.

Për më tepër informacion mund të navigoni në hapësirat tona vituale: nutrinobebe.com/al/ , llogarinë e Intagramit Nutrino Shqiperi dhe llogarinë në Facebook.

Shenim i rëndësishëm

Qumështi i gjirit është ushqimi ideal për rritjen e shëndetshme dhe zhvillimin e foshnjave e të fëmijëve.

Ai mbron nga diarreja dhe shumë sëmundje të tjera.

Kujdes:Përpara se të vendosësh të plotësosh ose zëvendësosh qumështin e gjirit me këtë produkt, këshillohuni me mjekun ose personin që ofron kujdes shëndetësor për nënën dhe fëmijën.


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Një “vesh teknologjik” për fëmijët...

Shpesh defektet e dëgjimit të fëmijëve mund të parandalohen duke vepruar në shëndetin e grave shtatzëna me vaksina kundër sëmundjeve të tilla si rubeola. Në fëmijërinë e hershme, kujdesi i...

Rëndësia e mbajtjes së “nënës...

Ndarja e hershme nga prindi është eksperiencë stresuese për fëmijën. Kujdesi i nënës kangur, pra kontakti lëkurë më lëkurë midis nënës ose babait dhe të porsalindurit, është një praktikë që...

Rrugëtimi i prindërve deri në...

Disa nëna i kanë zgjedhur emrat e fëmijëve që nga fillimi i shtatzënisë. Të tjerave u duhen javë për të vendosur. Disa vendosin, pastaj ndryshojnë mendje. Dhe secili prej këtyre...

Fëmija i porsalindur “letër” prindërve

Të dashur mami dhe babi, Ju lutem ruajeni këtë letër nga unë diku ku mund ta lexoni e rilexoni kur t’ju duket çdo gjë e vështirë e kur të ndiheni...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X