7 gjerat qe duhet te blini nese prisni te sillni ne jete nje vajze

0 0

Veshjet e fëmijës mund të jenë edhe unisex, megjithatë nëse dëshironi që çdo person të kuptojë se në karrocën apo djepin e fëmijës tuaj ndodhet një vajzë nuk duhet të harroni pa blerë këto 7 objekte:

  1. Fjongo rozë: kjo fjongo mund të vendoset tek krevati apo karroca e fëmijës.
  2. Kukull: kjo mund të jetë edhe prej materiali të butë, të cilën fëmija mund ta ketë objektin e saj shoqërues në momentin e gjumit.
  3. Tutë xhup ngjyrë rozë: pse duhet të qëndrojë në shtëpi një fëmijë i porsalindur gjatë stinës së dimrit? Zgjidhni një xup në formë tute me ngjyrë rozë për t’ja veshur vazjës tuaj gjatë shëtitjeve të bëra në stinën e dimrit.
  4. Kapele dhe shall ngjyrë rozë: këto do ta mbrojnë fëmijën tuaj nga i ftohti duke vënë njëkohësisht në dukje edhe gjininë e saj.
  5. Veshja intime që mbulon bebelinën: nëse do të sillni në jetë vajzën tuaj në stinën e verës mund të blini një palë mbathje me ngjyrën e fustanit, të cilat do të bëjnë që bebelina të mos duket. Është diçka shumë e këndëshme për syrin e të gjithëve edhe pse bëhet fjalë për një bebe.
  6. Varëse me rruaza: është një aksesor shumë i këndshëm për një vajzë të vogël.
  7. Veshje e njëjtë me atë të nënës: mund të jetë një bluzë ose një kapele, e rëndësishme është që bashkë do të dukeni shumë bukur me një aksesor apo veshje të njëjtë.

 


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Kur ke një fëmijë në...

Nëse ti ke një fëmijë Ujor, ja cfarë duhet të dish..: UJORI (21 janar - 19 shkurt) Ky fëmijë do të jetë gjithmonë origjinal. Ai është një novator i lindur...

Emra mysliman per bebe

Tradicionalisht në komunitetin mysliman, foshnjave u vihet një emër në ditën e shtatë pas lindjes. Kuptimi i emrit është shumë i rëndësishëm. Myslimanët favorizojnë emrat që janë të virtytshëm dhe...

Qumështi i gjirit ndihmon zemrën...

Dihet prej kohësh që qumështi i gjirit është ushqimi më i mirë për të porsalindurin dhe për fëmijën deri në një vit e më tej, nëse është e mundur. Në...

Rritje e numrit të lindjeve...

Tashmë është demonstruar gjerësisht: pandemia Covid-19 ka pasur një sërë pasojash negative indirekte, përveç atyre më të njohura dhe të lidhura ngushtë me infeksionin. Midis tyre, ka gjithashtu një rritje...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X