6 gjërat që do doja të dija para se të bëja botoks

0 0

 

Unë gjithmonë kam thënë se nuk do të bëja botoks. Më dukej një procedurë e kotë, megjithatë në të 30, ndryshova tërësisht mendje. Por, do të doja të dija disa gjëra përpara se të kryeja këtë procedurë.
6 gjërat që do doja të dija para se të bëja botoks

  1. Botoksi nuk i fshin rrudhat

Kam kuptuar se botoksi është më shumë një masë parnadaluese sesa kuruese, për rrudhat. Botoksi thjesht ngrin muskujt e fytyrës.

  1. Është e përkohshme (më e përkohshme se ç’mendoja)

Duke qenë se njohuritë e mia për botoksin ishin shumë të mangëta, mendoja se efekti i tij magjibërës do të zgjaste përgjithmonë, por kjo thjesht nuk është e vërtetë. Efekti i saj është maksimumi 3-4 muaj.

  1. Është i dhimbshëm

Eksperiencat janë të ndryshme, megjithatë disa injeksione mund të shkaktojnë dhimbje.

  1. Ka disa gjëra që nuk mund t’i bëni pas botoksit

Disa orë pas botoksit nuk duhen bërë ushtrime fizike, të shtrihesh apo të pish buprofen.

  1. Nuk është vetëm për të famshmit

Edhe pse botoksi mund të jetë pak i kushtueshëm, është i mundur edhe për njerëzit e thjeshtë jo vetëm për VIP-at që shohim në televizor.

  1. Nuk është problem moral të bësh botoks

Dëshira për të qenë tërheqëse është e natyrshme dhe nuk ka asgjë të gabuar t’ja mundësoni vetes këtë.

Lexo edhe: Si ndikon botoksi ne jeten seksuale te grave?


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Kur ke një fëmijë në...

Nëse ti ke një fëmijë Ujor, ja cfarë duhet të dish..: UJORI (21 janar - 19 shkurt) Ky fëmijë do të jetë gjithmonë origjinal. Ai është një novator i lindur...

Emra mysliman per bebe

Tradicionalisht në komunitetin mysliman, foshnjave u vihet një emër në ditën e shtatë pas lindjes. Kuptimi i emrit është shumë i rëndësishëm. Myslimanët favorizojnë emrat që janë të virtytshëm dhe...

Qumështi i gjirit ndihmon zemrën...

Dihet prej kohësh që qumështi i gjirit është ushqimi më i mirë për të porsalindurin dhe për fëmijën deri në një vit e më tej, nëse është e mundur. Në...

Rritje e numrit të lindjeve...

Tashmë është demonstruar gjerësisht: pandemia Covid-19 ka pasur një sërë pasojash negative indirekte, përveç atyre më të njohura dhe të lidhura ngushtë me infeksionin. Midis tyre, ka gjithashtu një rritje...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X