X

Kryesore

Spitali në përgatitje për lindjen e dukeshës

 

Po afron koha kur dukesha e Kembrixhit Meghan Markle do të sjellë në jetë fëmijën e saj të parë.

Sipas lajmeve të mëparshme nga pallati mbretëror, mësohet se fëmija do të vijë në jetë në muajin prill.

Në këtë periudhë gjithashtu është paralajmëruar që në spitalin e Shën Mërisë në Londër të mos merren pushime. Kjo nuk mund të jetë një rastësi, por konfirmon se këtu pritet të bëhet lindja e foshnjës mbretëore.

Në këtë spital ka lindur edhe Kate Middelton tre fëmijët e saj. Më herët, Meghan ka mohuar se do të lindë në këtë spital, madje është shprehur se do të kryejë lindje në shtëpi, por mesa duket ka hequr dorë nga kjo ide.

Në këtë spital ku kushton 6 mijë paundë nata, ofrohet një shërbim me “pesë yje” për nënat e ardhshme, të cilat kanë dhoma private të bollshme, me tualet.

Pacientët mund të paguajnë ekstra për një paketë luksoze, ku dhomat janë pak më të mëdha, që kushton £ 6,275 për 24 orët e para dhe 1,550 £ për netët shtesë.

Ende nuk dihet gjinia e fëmijës së dukeshës, por dimë se pritet të vijë në jetë në muajin prill të këtij viti. Gjinia do të jetë surprizë, ndoshta deri në momentin e lindjes.

Lexo edhe: Pse dukesha Meghan Markle nuk do te marre dado per femijen e saj?

Comments

comments

Me shume ne: ViP
ciljeta
Çiljeta dhe Fernando kanë sot ditëlindjen, këngëtarja tregon momentet më emocionuese të jetës së saj

Këngëtarja Çiljeta Xhilaga feston sot ditën më të lumtur në jetën e saj. 5 shkurti është jo vetëm dita kur...

Close