Problemet e shëndetit mendor, këngëtarja dhuron 5 milionë dollarë për terapi psikologjike falas

0 0

Dita e diel ishte Dita Botërore e Shëndetit Mendor dhe shumë nisma janë ndërmarrrë me rastin e kësaj dite për të ndihmuar të gjithë personat e prekur nga sëmundje të tilla si dhe për të normalizuar gjithë tematikën që lidhet me to.

Këngëtarja Ariana Grande zbuloi se do të dhurojë pesë milionë dollarë për terapi psikologjike falas në bashkëpunim me organizatën Better Help.

Ajo e ka bërë njoftimin në profilin e saj në Instagram, duke bërë thirrje për të gjithë ndjekësit që t’i kushtojnë rëndësi shëndetit mendor.

“Edhe pse ky është vetëm një gjest i vogël, unë doja të ri-angazhohesha me Better Help me shpresën se do të siguronim qasje në trajtim për më shumë njerëz dhe ndoshta do të frymëzojmë disa prej jush që të provojnë diçka të re dhe t’i japin përparësi shëndetit tuaj mendor,” ka shkruar Grande.

Të interesuarit për këtë ofertë do të marrin terapi falas për një muaj dhe do të kenë mundësi të vazhdojnë terapinë me Better Help me 15 përqind zbritje për muajin e ardhshëm.


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

“Më risolle besimin”, Dielli i...

Koha ka fluturuar shpejt dhe është bërë një vit që kur Arbana solli në jetë djalin e saj të dytë, që e pagësoi me emrin Diell. Vogëlushi sot mbush një...

“Kush është i realizuar nuk...

Videoja e vogëlushes Liana që merr pjesë në një konkurs kërcimi dhe komentohet për peshën trupore, nuk ka kaluar pa u bënë re nga shumë personazhe publikë. Ndër ta, ka...

Dasara Karasiksaj: Ajo që dua...

Gazetarja e njohur Dasara Karaiskaj ka qenë e ftuar sot në një intervistë me vajzën e saj Klarisën. Në një bisedë të ngrohtë, ndër të tjera atë e pyetën se...

E bija mbush dy vjeçe,...

Për futbollistin shqiptar Granit Xhaka, sot është një ditë shumë e rëndësishme. Vajza e tij Ayana feston dy vjetorin e lindjes dhe i ati i ka bërë një urim mjaft...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X