Moderatorja e njohur: Djalit i kam përshtatur emrin e vjehrrit

0 0

Djali i saj quhet Tomas, por historia e emrit të tij, i ka rrënjët pak më të thella sesa thjesht preferenca dhe zgjedhja e  prindërve.

Moderatorja e njohur e ekranit Elona Duro ka qenë e ftuar në programin “Ftesë në pesë”, ku është folur për emrat më të shpeshtë që u vendosen fëmijëve. Ajo tregoi për herë të parë publikisht se zgjedhja Tomas është bërë duke u përshtatur me emrin e babait të bashkëshortit të saj, i cili quhet Thoma.

Ndërsa domethënia e vetë emrin Tomas, nënkupton një njëri besnik me pushtet por mbi të gjitha biblik.

“Kur morëm vesh gjininë, lidhja që im shoq bëri ishte një emër modern. Tomas është një emër besnik, një emër me pushtet, emër biblik. Por mbi të gjitha, një emër që ka lidhje drejtpërdrejtë me gjyshin e tij të quajtur, Thoma”, tha moderatorja.


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Lajm i trishtuar për aktoren...

Lajm i trishtuar për aktoren e mirënjohur të humorit në Shqipëri, e cila nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka ndarë me ndjekësit e saj këto emocione trishtimi: Të dy...

Dafina Zeqiri dhuron paratë e...

Në këtë prag fundviti, këngëtarja Dafina Zeqiri ka mbajtur një premtim të bërë kohë më parë. Të gjitha paratë e fituara nga shitja e albumit të saj, "Dafinë Moj", kanë...

I mallkojnë fëmijët në Instagram,...

Gjuha e urrejtjes, sidomos në rrjetet sociale, përhapet me një shpejtësi e lehtësi të jashtëzakonshme. Kushdo, pas një tastiere apo ekrani të një pajisjeje inteligjente, mund të shprehë mendimi ne...

Marina dhe Getoari prindër për...

Marina Vjollca dhe Getoar Selimi janë bërë prindër për herë të parë. Ditën e djeshme, moderatorja solli në jetë vogëlushen Marget. Emri i saj është bashkim i gërmave të para...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X