Me foton pas lindjes, Rudina ka një mesazh të rëndësishëm për të gjithë

0 1

Gazetarja Rudina Xhunga ka qenë shumë aktive me postime e mesazhe inkurajuese në periudhën e vështirë që po klaojmë të pandemisë së Covid-19.

 

Ditën e sotme, ajo ka zgjedhur që këtë pozitivitet ta përcjellë përmes një fotoje shumë të ëmbël të së bijës foshnje, kur sapo kishte ardhur në shtëpi, ku edhe tregon pikëpyetjet e mëdha që shoqëruan atë periudhë.

“Kur Alana erdhi në shtëpi, nuk dija ça të bëja me të. Frikë e madhe mos i ndodhte gjë, mos nuk dija. Muaji i parë me kaq shumë pyetje. Që nuk mbarojnë kurrë, vetëm ndryshojnë. Këto ditë kam kujtuar dhe menduar për ato që janë bërë nëna këtë muaj, ose janë në pritje. Do shkojë mirë. Bebushet dhe pitilushët donin thjesht një botë më të mirë per ta, ndaj u bë kaq rrëmujë. Këto kohë vetëm fëmijët mund të na ndihmojnë të kuptojmë dhe besojmë.


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Lajm i trishtuar për aktoren...

Lajm i trishtuar për aktoren e mirënjohur të humorit në Shqipëri, e cila nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka ndarë me ndjekësit e saj këto emocione trishtimi: Të dy...

Dafina Zeqiri dhuron paratë e...

Në këtë prag fundviti, këngëtarja Dafina Zeqiri ka mbajtur një premtim të bërë kohë më parë. Të gjitha paratë e fituara nga shitja e albumit të saj, "Dafinë Moj", kanë...

I mallkojnë fëmijët në Instagram,...

Gjuha e urrejtjes, sidomos në rrjetet sociale, përhapet me një shpejtësi e lehtësi të jashtëzakonshme. Kushdo, pas një tastiere apo ekrani të një pajisjeje inteligjente, mund të shprehë mendimi ne...

Marina dhe Getoari prindër për...

Marina Vjollca dhe Getoar Selimi janë bërë prindër për herë të parë. Ditën e djeshme, moderatorja solli në jetë vogëlushen Marget. Emri i saj është bashkim i gërmave të para...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X