E ëma ka ditëlindjen, Kim e bën të qajë nga emocioni

0 0

Edhe pse është një biznesmene e sukseshsme, një nënë shumë e zënë me katër fëmijë, Kim Kardashian nuk i harron kurrë rrënjët e saj dhe lidhjet familjare.

Kështu,  në ditëlindjen e 64 të së ëmës, ajo ka vendosur ta surprizojë në një mënyrë tejet prekëse.

Me ide shumë origjinale, që e karakterizojnë gjithmonë, Kim ka vendosur qëë në ditën e saj të lidnjes ta dërgojë të ëmën bashkë me motrat dhe mikeshat në një vend shumë special për to, në shtëpinë e tyre të fëmijërisë.

“Sot festojmë për nënën time. Kushdo që e njeh atë, e di sa sentimentale është. Për ditëlindjen e saj kam planifikuar një drekë të vogël, me vetëm fëmijët e saj dhe miqtë e saj më të ngushtë të 40 + viteve. I dërgova ftesat në një vend ku u takuam të gjithë. Kur të gjithë mbërritën, u thashë se kisha një surprizë. Pastaj u dhashë atyre ftesën e vërtetë dhe në fillim të ata panë adresën se ku do të shkonim dhe lotët mbushën dhomën. Kam marrë me qira shtëpinë e fëmijërisë. Të gjitha kujtimet tona jetojnë këtu sidomos me babanë. Shtëpia është aty ku lindi çdo fëmijë Kardashian dhe na bëri ne që jemi”,- ka shkruar Kim.

View this post on Instagram

Today we celebrate my mom. Anyone that knows her, knows how sentimental she is. For her birthday I planned a small lunch, with just her kids and her closest friends of 40 + years. I sent out invites with a location where we all met. When everyone arrived, I told them I had a surprise and this wasn’t where we would be eating. I then gave everyone the REAL invitation and once everyone saw the address for where we would be going tears filled the room. I rented our childhood home. All of our memories live here especially with our dad. It’s where each Kardashian child was born and made us who we are. Growing up, the home had the most ridiculous wallpaper and kitchen set! I remade all of our table settings, decor out of the same fabric and print as the wallpaper. We had lunch at the home as if it hadn’t changed and we cried the entire time. When we walked out to get our cars to drive there, I had another surprise! I had rented every car my parents ever owned. I had some waiting outside so we could drive them to the house and the rest were lined up in the driveway of the house exactly how my parents used to have them parked. I even remade the exact license plates. (Yes my mom had a 2 DIE 4 license plate!) We drove to the home in these cars and relived our childhood! This was the best day ever. I am so proud I was able to keep such a meaningful surprise a secret from my mom and sisters for weeks! This was the most special, nostalgic day of my life and we felt my dad’s presence enjoying this day with us! I kept it together and didn’t cry the entire lunch even though I cried during the entire planning process. But at the end I went into my old bathroom, closed the door and cried so hard.

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Lajm i trishtuar për aktoren...

Lajm i trishtuar për aktoren e mirënjohur të humorit në Shqipëri, e cila nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka ndarë me ndjekësit e saj këto emocione trishtimi: Të dy...

Dafina Zeqiri dhuron paratë e...

Në këtë prag fundviti, këngëtarja Dafina Zeqiri ka mbajtur një premtim të bërë kohë më parë. Të gjitha paratë e fituara nga shitja e albumit të saj, "Dafinë Moj", kanë...

I mallkojnë fëmijët në Instagram,...

Gjuha e urrejtjes, sidomos në rrjetet sociale, përhapet me një shpejtësi e lehtësi të jashtëzakonshme. Kushdo, pas një tastiere apo ekrani të një pajisjeje inteligjente, mund të shprehë mendimi ne...

Marina dhe Getoari prindër për...

Marina Vjollca dhe Getoar Selimi janë bërë prindër për herë të parë. Ditën e djeshme, moderatorja solli në jetë vogëlushen Marget. Emri i saj është bashkim i gërmave të para...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X