Amaneti i nënës së futbollistit të famshëm: Je kalimtar në këtë botë…

0 0

Varur në kuzhinën e murit të shpisë brenda vilës multi-milionerë të Mesut Ozil në Londrën Veriore qëndron letra e nënës së tij të ndjerë.

Guzilar Ozil e vari vetë këtë letër pak pasi Ozil kaloi nga Real Madriti në skuadrën e Arsenalit për rreth 42.5 milionë paundë gjashtë vite më parë.

“Mesut, mos harro bir se ti je thjesht një kalimtar në këtë botë, ashtu si gjithëkush. Zoti të ka dhuruar talent, por jo vetëm për veten tënde.

Nëse nuk e ndan pasurinë e fituar me njerëzit që kanë nevojë për të, atëherë nuk je biri im”, shkruhet në letër.

Letra e nënës shpjegon edhe arsyen pse superstari i 350 mijë paundëve në javë  është në një sfidë personale për të ndihmuar të uriturit, të sëmurët dhe të pastrehët në botë.

 

 

 


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

8 fakte befasuese për motrat...

Ka disa studime që shpjegojnë lidhjen mes motrave e vëllezërve në familje si dhe ndikimin indirekt që kanë ata në formimin dhe të ardhmen e njëri-tjetrit. Vëllezërit e motrat kalojnë...

9 mënyra si t’i tregoj...

Të zbulosh se je shtatzënë është një nga momentet më të rëndësishme të jetës. Është lajmi më i madh i jetës suaj, lajmi që mezi prisni t'i ndani me partnerin...

Covid 19 dhe obeziteti, vëmendje...

Kushdo që mendoi se Covid-19 do të kursente fëmijët e kishte gabim. Virusi jo vetëm që prek edhe më të vegjlit, por në fëmijëri shkakton edhe një sërë efektesh të...

Letra për babagjyshin, nga nëna...

I dashur Babagjysh, Nuk do të kërkoj një kupon për disa rroba të reja ose telefonin e teknologjisë më të fundit. Gjithçka që dua për Krishtlindje është që fëmija im...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X