Albërije Hadërgjonaj: Jam nënë shumë e rreptë, ndonjëherë e teproj/ VIDEO

0 0

Ajo është një artiste shumë e njohur, një emër i rëndësishëm i muzikës e skenës shqiptare, megjithatë kur vjen puna tek fëmijët, është nënë si gjithë nënat, e aq më tepër ato shqiptare.

Bëhet fjalë për këngëtren Albërije Hadërgjonaj, e cila ka qenë e ftuara e djeshme e emisionit “NIN”, ku ka folur ndër të tjera edhe për anën e saj personale.

Siç të gjithë dashamirësit e saj e dinë, Albërija ka dy vajza Anxhelinën dhe Agnesën, të cilat i ka rritur e vetme, pa bashkëshortin në krah. Në këto kushte, mëmësia e vetë prindërimi ka më tepër sfida e vështirësi dhe këngëtarja ka ndarë disa prej tyre në këtë intervistë.

Albërija tha se e njohin si shumë të dashur e të butë me të gjithë, dhe realisht ashtu është, por me të bijat është shumë “e keqe”, kërkuese, e rreptë, madje pranoi se edhe e tepron ndonjëherë me to.

Ajo tha se pika kyçe të cilës i ka mëshuar fort në rritjen dhe edukimin e vajzave ka qenë arsimimi i tyre, për të krijuar baza ta fora në formimin e tyre. Ajo tha se është e vetdijshme se ka shumë nejrëz që ehde pa arsim në një fushë të caktur, mund të shkëlqejnë, ose të jenë arsimuar në një degë, e ta kenë gjetur suksesin në një degë tërësisht tjetër, megjithatë theksoi fort se për të si nënë ka qenë shumë e rëndësishme që vajzat e saj të jenë të sigurta e me themele të forta, për të qenë komode në lëkurën e tyre.

Këngëtarja ceku gjithashtu edhe suksesin që ka prekur vajza e saj e vogël Anxhelina, në muzikë në tregun ndërkombëtar. Krahas anës profesionale, ajo tha se si nënë, i është dashur ta mbështesë vajzën në këtë rrugëtim duke larë rrobat, gatuar etj, duke shtuar edhe nota humori.

Megjithatë, nga kjo intervistë kuptuam se pavarësisht suksesit, arritjeve, famës e jetës që shohim në ekran, nënat janë gjithmonë nëna dhe raporti me fëmijët mbetet unik.


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Një javë me Atarën, Orinda...

Një javë më parë, çifti shumë i dashur Orinda Huta dhe Turjan Hysko përjetuan lumturinë më të madhe të jetës. Orinda solli në jetë një vogëlushe, fëmijën e tyre të...

Kënga e preferuar e vajzës...

Mes shumë fansash që ka hiti veror "Nina" nga Flori mUmajesi, Klajdi e Bruno, ka edhe një adhuruese të vogël. Bëhet fjalë për Ajkën, vajzën e artistëve Xhensila Myrtezajt dhe...

Ami flet për pjesëmarrjen e...

Aktori dhe producenti i njohur Emal Mamaqi aktualisht po përgatitet për filmin e tij të tretë komedi dhe një seriali me 10 dhe 12 episode. Seriali do të titullohet “H.O.T”...

Këngëtari tregon pse e pagëzoi...

Këngëtari shumë i njohur ndërkombëtarisht Jason Derulo është bërë baba për herë të parë. Bashkëshortja e tij solli në jetë një djalë dhe ishte pikërisht ajo që ndau lajmin e...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X