loading

Recetë me hurma për bebe mbi 10 muajsh

0 0

Përbërësit

Gjysmë ftoi;

Një hurmë e qullët;

70 ml kos;

Disa gjethe nenexhikut të freskët;

Pak vanilje.

Përgatitja

Prisni ftoin në copa. Gatuajeni në tigan me disa lugë ujë deri sa të zbutet. Ndërkohë, qëroni hurmën, merrni pjesën e butë, hiqni farat dhe shtypeni me pirun. Merrni një gotë, në pjesën e poshtme të saj vendosni ftonjtë, gjysmën e kosit, gjysmën e hurmës dhe përsëriteni vendosjen e këtyre shtesave. Në fund vendosni pluhur valinje.

Lexo edhe: Menu javore per bebe 10 muajsh ose me te medhenj

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Pakësimi i kalorive që marrim...

Nuk është surprizë që pakësimi i kalorive mund të çojë në humbje peshe, por gjithashtu mund të ulë presionin e gjakut, zvogëlon inflamacionin, përmirëson nivelet e kolesterolit dhe ndihmon për kontrollin...

Ide për një mëngjes të...

Për shumë familje të ngarkuara, mëngjesi shpesh hahet me nxitim, ndërsa fëmijët dhe prindërit përpiqen të shkojnë në shkollë dhe në punë. Por, ekspertët këshillojnë t'i kushtoni rëndësinë e duhur...

Përfitimet shëndetësore nga lakrat e...

Lakrat e Brukselit janë produkt i pasur me vlera ushqyese dhe konsumi i tyre ka shumë përfitime shëndetësore. Janë të pasura me antioksidantë Nga konsum i ityre çdo ditë, rezulton...

Si te gatuajme supe me...

Supa me brokoli, plot me energji dhe aftësi detoksifikuese. Provojeni dhe shikoni rezultatin. Përbërësit: 1 kokë brokoli; 1 qepë e kuqe; 5 thelpinj hudhër; 1 domate; Vaj ulliri; Kripë. Përgatitja:...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X