X

Kryesore

Recetë me hurma për bebe mbi 10 muajsh

Përbërësit

Gjysmë ftoi;

Një hurmë e qullët;

70 ml kos;

Disa gjethe nenexhikut të freskët;

Pak vanilje.

Përgatitja

Prisni ftoin në copa. Gatuajeni në tigan me disa lugë ujë deri sa të zbutet. Ndërkohë, qëroni hurmën, merrni pjesën e butë, hiqni farat dhe shtypeni me pirun. Merrni një gotë, në pjesën e poshtme të saj vendosni ftonjtë, gjysmën e kosit, gjysmën e hurmës dhe përsëriteni vendosjen e këtyre shtesave. Në fund vendosni pluhur valinje.

Lexo edhe: Menu javore per bebe 10 muajsh ose me te medhenj

Comments

comments

Loading...
Me shume ne: Receta
holle baby albania
Spelta, karakteristikat, përfitimet shëndetësore dhe disa receta per bebin tuaj

Çfarë është Spelta? Spelta është një nga të drithërat më të vjetra të kultivuara në historinë njerëzore dhe besohet se...

Close