Pure e butë frutash: pjeshkë, dardhë dhe kajsi

0 0

Përbërësit:

1.Një pjeshkë e pjekur shumë, e butë, 1 dardhë, 2-3 kajsi

2. Qumësht i gjirit, ose formula sipas dëshirës së nenes

Përgatitja:

Lahen frutat, hiqet lëvorja, dhe priten në copëza.

2. Zieni frutat për 2-5 minuta në pak ujë të valë (2-3 Iugë gjelle me ujë).

3. Shtypini me një pirun dhe shtoni qumështin e gjirit, apo formulave (cilin e përdorni për foshnjën tuaj), derisa të fitoni një masë homogjene që ju përshtatet moshës.


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Si të përgatisim çokokrem shtëpie

Përbërësit: nje avokado; një lugë e gjysmë salcë kosi; dy lugë të vogla me kakao; 1 lugë e gjysmë mjaltë. Përgatitja: Të gjithë përbërësit i përziejmë mirë në mikser, derisa...

Supë krem karrote dhe patate

Përbërësit: 1. Tre karrota, 2. Një degë e vogël selinoje, 3. Një patate e vogël, 4. Një gjysmë litri ujë (500 ml), 5. Katër lugë qumësht gjiri, ose qumësht formule,...

Banane me biskota

Përbërësit: Një banane, Dy biskota për bebe të lagura me qumësht, Dy lugë qumësht gjiri, apo formule Përgatitja: 1. Largoni lëkurën e bananes dhe shtypeni me pirun derisa të bëhet...

Pure me dardhë të zier

Përbërësit: 1. Një dardhë mesatare, 2.125 ml qumësht gjiri, nësë foshnja ushqehet me gji, ose qumësht formule nëse ushqehet me formula Përgatitja: 1. Dardhës i qëroni lëkurën, hiqni bërthamat dhe...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X