Pene me pancetë dhe djathë Philadelphia

0 0
Kjo është një recetë shumë e shpejtë dhe e shijshme që mund të përgatitet lehtësisht nga kushdo në shtëpinë e vet.
Përbërësit:
  • 200 gramë pancetë;
  • 500 gramë pene;
  • 1 pako djathë Philadelphia Original 250gr;
  • 10 domate qershi;
  • 2-3 thelpinj hudhër;
  • Kripë;
  • Piper miks;
  • Vaj ulliri.

Philadelphai Plain Cream Cheese 150g

Përgatitja:

Presim në kubik pancetën. Më pas e vendosim për ta skuqur në vajin e ullirit së bashku me 2-3 thelpinj hudhër.
Në një tenxhere tjetër vendosim për të zier makaronat.
Tek tigani që kemi pancetën shtojmë domatet qershi dhe pasi ato të zbuten, shtojmë dhe djathin Philadelphia Original.
Marrim 5-6 lugë nga ujë makaronave dhe i shtojmë tek tigani qe kemi salcën.
Pasi kullojmë makaronat i shtojme tek salca e përgatitur.
Eshtë gati për t’u servirur.
T’ju bëjnë mirë!

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Vaji i ullirit përmirëson kujtesën...

A doni ta mbani trurin të ri dhe të luftoni plakjen? Sipas një studimi italian, që është ende në progres, në fakt, vaji i ullirit ekstra i virgjër ndihmon në...

Alergjia nga lajthitë, si të...

Lajthitë janë një frut arror me shumë përdorime, mund t’i gjejmë në shumë ëmbëlsira dhe ushqime, por edhe në produkte për kujdesin e trupit dhe kozmetikë në përgjithësi. Prandaj është...

A ndihmon ushqimi në luftën...

Edhe ushqimet mund të ndihmojnë në luftën kundër Covid-19. Kjo mbështetet nga një grup studiuesish amerikanë nga institucione të ndryshme (Johns Hopkins Bloomberg School of Health Public; Ëelch Center of...

Mishi i kuq, i përpunuar...

Është zbuluar një lidhje e mundshme shkencore midis konsumit të lartë të mishit të kuq, të përpunuar dhe jo, dhe rolit kancerogjen të këtij ushqimi në zhvillimin e kancerit kolorektal,...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X