X

Kryesore

Tave peshku me perime

Përbërësit për 4-5 persona

  • 4-5 peshq mesatarë;
  • 1 kg patate;
  • 4-5 karrota të mëdha;
  • 2 kokrra limon;
  • Kripë;
  • Piper;
  • Vaj ulliri.

Përgatitja

Pastroni peshkun dhe e kriposni brenda dhe jashtë 2 orë para përgatitjes dhe më pas e vendosni në frigorifer të mbështjellë me qese kuzhine. Prisni patatet në copa të mëdha dhe të njëjtën gjë bëni edhe me karrotat, më pas, në një tas i rregulloni me kripë dhe piper të zi të bluar. Pasi ka kaluar koha e duhur, merrni peshkun dhe vendoseni në tepsi të madhe, dhe më pas shtoni në të patatet dhe karrotat. Prisni limonin në feta mesatare dhe vendosini sipër peshkut dhe perimeve. Në fund e spërkasni me vaj ulliri. E mbështillni tepsinë me letër alumini dhe e vendosni në furrë. Pasi peshku dhe perimet kanë arritur në gjysëm pjekje nga avulli i krijuar nga letra e aluminit, e hiqni në mënyrë që peshku dhe perimet të marrin një skuqje në sipërfaqe. Ju këshillojmë që të përdorni peshkun “koce”.

Ju befte mire!

Foto burimi: Revista shije

Lexoni edhe: Efektet e konsumit te peshkut ne shtatzani tek hiperaktiviteti i femijes

Comments

comments

Me shume ne: Per nje vakt plot vitamina
Si te gatuajme tave kosi
Tave kosi me
SI te pergatisim tave kosi
Si te gatuajme tave kosi?

Përbërësit për 4-5 persona 4-5 thela mish qingji (mund të përdoret edhe mish pule sipas preferencës); 1.5 kg kos të...

Close