Pure me kungull dhe patate (6 muaj+)

0 0

Perberesit
– 2 kunguj mesatare
– 2 patate
– 1 luge djathe parmixhan (ose grana) i grire
– 1 luge vaj ulliri
Pergatitja
I hiqni lekuren perimeve, i lani dhe me pas i prisni ne kuba te vegjel. I vendosni te zjejne me nje tenxhere me 300 ml uje te nxehte, per 30 minuta ne zjarr te ngadalte. Pasi kane zjerre i kaloni perimet ne frulator derisa te behen pure. Pasi i keni hedhur ne pjate shtoni djathin, vajin e ullirit dhe lengun e perimeve (aq sa te arrije trashesine qe deshironi) dhe i trazoni derisa te krjohet nje mase homogjene. Ushqimi eshte gati!


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

10 ushqimet më të mira...

Këto 10 ushqimet e para janë ideale për fëmijën tuaj sepse janë plot me lëndë ushqyese thelbësore, me çmime të arsyeshme, të lehta për t'u përgatitur dhe të shijshme. Avokadot...

Vaji i ullirit: zbulohet një...

Krahas vetive të njohura nutraceutike, për shkak të përmbajtjes së lartë të acideve yndyrore të pangopura dhe përbërjeve fenolike, vaji i ullirit ka edhe një veprim të fuqishëm antimikrobik kundër...

Vaji i palmës dhe kallamari...

Me acidin palmitik, konsumi i vajit të palmës dhe kallamarëve, djathrave të vjetruar, mund të ketë një efekt të rëndësishëm te tumoret, duke rritur agresivitetin e tyre dhe duke favorizuar...

8 arsye pse jemi gjithmonë...

Ju "gërryen" stomaku në mes të një takimi, në punë, në një mbledhje online? Të qenit i uritur vazhdimisht mund të shkaktohet nga mungesa e proteinave, fibrave dhe yndyrave në...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X