Pene me ton dhe selino 3 vjec +

0 0

Përbërësit për 2 porcione
– 100 gr makarona pene
– 100 gr ton peshku
– 1 kërcell selinoje
– Vaj ulliri
– Kripë
Përgatitja
Pasi keni pastruar selinonë e prisni në kuba të vegjël dhe e zieni në ujë të bollshëm. Më pas shtoni në tenxhere kripën dhe makaronat. Në një tigan hidhni vajin e ullirit dhe tonin. Pasi makaronat kane zier, i kulloni dhe i shtoni në tigan bashkë me selinonë. I përzieni të gjitha bashkë për rreth 1 minutë në flakë të lartë.


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

10 ushqimet më të mira...

Këto 10 ushqimet e para janë ideale për fëmijën tuaj sepse janë plot me lëndë ushqyese thelbësore, me çmime të arsyeshme, të lehta për t'u përgatitur dhe të shijshme. Avokadot...

Vaji i ullirit: zbulohet një...

Krahas vetive të njohura nutraceutike, për shkak të përmbajtjes së lartë të acideve yndyrore të pangopura dhe përbërjeve fenolike, vaji i ullirit ka edhe një veprim të fuqishëm antimikrobik kundër...

Vaji i palmës dhe kallamari...

Me acidin palmitik, konsumi i vajit të palmës dhe kallamarëve, djathrave të vjetruar, mund të ketë një efekt të rëndësishëm te tumoret, duke rritur agresivitetin e tyre dhe duke favorizuar...

8 arsye pse jemi gjithmonë...

Ju "gërryen" stomaku në mes të një takimi, në punë, në një mbledhje online? Të qenit i uritur vazhdimisht mund të shkaktohet nga mungesa e proteinave, fibrave dhe yndyrave në...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X