Omlete me salmon dhe spinaq (12 muaj +)

0 0

Përbërësit për 6 omleta:
– 600 gr salmon
– 400 gr spinaq
– 100 gr djathë të butë
– 100 gr djathë të stazhionuar tip grana
– 20 gr gjalpë
– 4 vezë
– Kripë
Përgatitja
Zieni për disa minuta spinaqin. Në një tigan shkrini gjalpin dhe shtoni spinaqin, kripën, djathin grana. I gatuani derisa të formohet një masë kremoze. Në një tas plastik rrihni vezët dhe më pas ja shtoni spinaqit me ndihmën e një piruni. Kur baza të jetë skuqur, hidhni siper djathin e butë dhe salmonin. Më pas e mbyllni në formë ”portofoli” dhe e gatuani edhe pak sekonda. Më pas fikni zjarrin, mbuloheni omleten me kapak dhe lereni të pushojë për disa minuta. Pasi të jetë gati mund t’i shërbeni një pjesë fëmijës tuaj.


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

10 ushqimet më të mira...

Këto 10 ushqimet e para janë ideale për fëmijën tuaj sepse janë plot me lëndë ushqyese thelbësore, me çmime të arsyeshme, të lehta për t'u përgatitur dhe të shijshme. Avokadot...

Vaji i ullirit: zbulohet një...

Krahas vetive të njohura nutraceutike, për shkak të përmbajtjes së lartë të acideve yndyrore të pangopura dhe përbërjeve fenolike, vaji i ullirit ka edhe një veprim të fuqishëm antimikrobik kundër...

Vaji i palmës dhe kallamari...

Me acidin palmitik, konsumi i vajit të palmës dhe kallamarëve, djathrave të vjetruar, mund të ketë një efekt të rëndësishëm te tumoret, duke rritur agresivitetin e tyre dhe duke favorizuar...

8 arsye pse jemi gjithmonë...

Ju "gërryen" stomaku në mes të një takimi, në punë, në një mbledhje online? Të qenit i uritur vazhdimisht mund të shkaktohet nga mungesa e proteinave, fibrave dhe yndyrave në...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X